Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank behajtóhoz küldte a...

Márk0422 kérdése:

A bank behajtóhoz küldte a hitelt de ennyiben nem merül ki mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A banknak tartozok de végrehajtóhoz küldte a pénzbehajtását de a bank sem a behajtó nem tájékoztatott hogy a behajtónak kell fizetnem ezért én fizettem tovább a banknak így 190 ezer gyűlt össze a banknál a végrehajtó megkeresett hogy nem fizetek a bankba bementem és azt mondták hogy igen a behajtásra került az ügy és a végrehajtó követeli rajtam a pénzt vissza akartam kapni a banktól a 190-et amit potyára fizettem de azt mondták nem lehet mit tudok tenni az ügyben hogy vissza adják a pénzemet amit a semmire fizettem

2019. jan. 30. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A befizetett összeg csökkenti a követelés összegét. De ezt jelezd a végrehajtó felé is.
2019. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"A banknak tartozok...."

"vissza akartam kapni a banktól a 190-et amit potyára fizettem de azt mondták nem lehet mit tudok tenni az ügyben hogy vissza adják a pénzemet amit a semmire fizettem"


Tekintettel arra, hogy a banknak tartozol, nem a semmire fizettél, hanem a tartozásodat - nyilván nem fogja a bank visszaadni :-)


Nem ártana, ha leírmád, hogy mennyivel tartozol a banknak és mennyit követel a követeléskezelő vagy végrehajtó. Ha ugyanis a banknak tartozol mondjuk 200 ezer ft-al, akkor a követeléskezelő és utána a végrehajtó már nem ennyit fog követelni, hanem ennél jóval többet - ugyanis mindegyik ráteszi a maga munkadíját. Azt tudod csinálni, hogy megkeresed a követeléskezelőt/végrehajtót és megkérdezed pontosan, mennyi a bank felé a tartozásod, illetve mennyi az Ő munkadíja. A banktól meg kérsz egy igazolást, hogy a 190 ezret befizetted, ezt elviszed a végrehajtónak.

2019. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!