Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PhD ösztöndíjat elfogad...

PhD ösztöndíjat elfogad valamelyik bank jövedelemnek hiteligénylésnél?

Figyelt kérdés
Kb. 4 millió forintra lenne szükségünk szabad felhasználású jelzáloghitel formájában, a gond csak az, hogy a férjem bevétele PhD ösztöndíj, én pedig GYED-en vagyok. Valaki járt már utána hasonlónak?

2019. jan. 31. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Szinte biztosan. Hiszen havi rendszeres utalás az egyetemtől.


Ráadásul TB-t is fizetik stb... és még fix is. Eléggé el kell szúrni, ha kirúgjanak.


Egyébként egy telefon a banknak.

2019. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fogadjàk el, az nem munkabér. Bár ismerősömnek az Axánál sikerült szereznie nagy nehezen, de sehol máskor, ők már nincsenek. De mondok jobbat, a phd lejárta után kapott éves határozott idejű munkaszerződésre sem kaptam hitelt. Az első válaszban megfogalmazott "fix utalás" sajnos nem elég, ez alapján gyedre is járna. Azért telefonálj minden bankhoz, hátha.
2019. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy azért mert a 140 nettó olyan kevés, hogy arra sehol nem adnak hitelt?


Nem értem a logikát miért ne fogadhatnák el, mint adómentes bevétel.


Miben különbözik, mintha vállalkozó lennék és jönne x Ft a számlámra?


Amennyomiben így van, akkor a bankoknak a jó b'..uzi qrva anyját.

2019. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na ha vàllalkozó vagy az a másik, az sem egyszerű. Lezárt üzleti év kell, előző éves teljes évi NAV igazolás, stb, na de nem ez a kérdés. Ösztöndíjat nem fogadnak el elsődleges jövedelemként, nincs ezen mit magyarázni. Sőt ha munkabérként utalnák még akkor sem fogadnák el, mert néhány éven belül vége. Annyi időre adnak hitelt többnyire, ameddig szól egy határozott idejű szerződés. De ösztöndíj esetén szóba se àllnak veled.
2019. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az ő esetében nem kevés a 140, mert ha elfogadnàk hozzáadnàk a gyed-et is. De sajnos így egyiküknek sincs elsődleges jövedelme, így nem tudjàk mihez hozzáadni a gyed-et.
2019. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja értem... nekem pl van állandó jövedelmem céges félállásból .. amellé kapom a PhD-t. Akkor az így összegezhető mint jövedelem?
2019. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ha a jövedelmed legalább minimálbér akkor igen, egyébként nem. Hogy az ösztöndíjat hozzáadják-e, ezt így konkrétan nem tudom de erre van esély, bankfüggő is lehet.
2019. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől tartottam. Vajon kezes bevonása sem változtat a helyzeten?


Köszönöm a segítő szándékú válaszokat!

2019. febr. 4. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. januári cikk alapján az OTP elfogadja személyi kölcsönnél.
2020. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!