Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri Provident vidéki...

Gyula1971 kérdése:

Megéri Provident vidéki üzletkötőnek lenni?

Figyelt kérdés

Falukat járni autóval, házhoz. Eddig oké. De a legcsóróbb réteg, alkoholisták,stb...a heti törlesztőt sem bírják?

A kocsival újból visszamenni ,nincsenek otthon,szóval magas az üzemanyag költség?

A provident jutalékot fizet csak?


Van olyan falu,ahová a pénz kiadása után veszélyes visszamenni a részletért!

Ezek nagy része az ügyfelek papíron hitelképes a minimálbér szintjéig,így a központ kiutalja a hitelt!


De a központ nem látja,hogy a helyi presszóba mekkora tartozást halmoznak fel ezek?


Azt veszem észre a Provident vidéki üzletkötői is gyorsan cserélődnek mi felénk? Ennek van oka?

Dolgozott valaki itt, tapasztalat?


2019. febr. 3. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Te most szórakozol?


Provident üzletkötő vagy és itt reklámozod vagy mi van?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na menj a fenébe, Gyula.
2019. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy képzeled el, hogy házhoz jársz és cold calling/pitching formájában te magad ajánlod a Providentet olyanoknak, akik nem kérték, akkor pénzügyi szempontból akkor van különösebben értelme, ha el tudsz úgy aludni esténként, hogy az előző napod abból állt, hogy a legelőnytelenebb hitelkonstrukciókat tukmáltad rá a legalja lecsúszott alkoholista asszonyverő csövesekre, illetve ezektől valahogy visszaszerezted a pénznek azon részét, amit nem piáltak még el.

Ebben gyorsan ki lehet égni, sokan általában megpróbálják, de keveseknek van utána hozzá gyomra sokáig csinálni.

A normálisabbja fel tudja mérni, hogy mikor van szüksége hitelre és saját maga fogja felkeresni a legjobb személyi kölcsönt nyújtó bankot, ami általában nem a Provident lesz.

2019. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért gondolod hogy ki a falvakban csak olyanok veszik fel?

Nekünk is van és a providentes is elmondja elég sok vállalkozás használja itt a borsodi kis faluban forgó tőkének az akcios 0-10% kamatos hitelt.

2019. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Cold pitchingről volt szó a válaszomban (ami persze nem meríti ki a Provident üzletkötés összes lehetőségét).

Ugyebár ha az én vállalkozásomnak hitelre van szüksége, akkor én ezt saját magam fel tudom mérni és fel tudom keresni a legmegfelelőbb konstrukciót kínáló bankot (ez lehet a Provident is, de általában nem az).

2019. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is arról beszélek... Nem szükségszerű a hitel a vállalkozásnak a helyi providentes hív jellemzően ha van valami akciós ( ilyen volt pl. a nullajo, vagy szeptemberben a 9%-os).

Ha ezeket az összegeket kicseréljük a forgó eszköz kövek akkor felszabadul 3-400.000 Ft friss tőke befektetés célra . A heti törlesztőt maga a forgatott providentes pénz termeli ki plusz némi profitot is.Igaz kisebb árréssel mint az eredeti forgó tőke de a kamat elköltségelhető is egyben.

2019. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"saját maga fogja felkeresni a legjobb személyi kölcsönt nyújtó bankot, ami általában nem a Provident lesz"


Én elég rendesen körbejártam a témát, és nem találtam ennél kedvezőbbet.

Csakis otthoni szolgáltatás NÉLKÜL éri meg, de úgy nagyon.

Nem hiszem, hogy van olyan bank, ahol a hitelösszeg + 2000 Ft-ot kell visszafizetni a végén. És bármikor utalhattam bármennyivel többet, nem volt előtörlesztési díj vagy végtörlsztés.

Az volt a feltétel, hogy ha ezen a héten dupla összeget utalok, az csak a teljes hitelösszeget csökkenti, de a jövő heti törlesztőt nem váltja ki, tehát minden héten utalni kell.


n kis faluban lakom, de van sok kihelyezett hitel, jellemzően otthoni szolgáltatással. Nyilván, hiszen itt sok idős ember él, akinem valószínüleg bankszámlája sincs, nem hogy e-bankja. Meg sok az iskolázatlan, kispénzű ember.

Egy nagyon jó barátom úgy gondolta, belevág, mert látta a hirdetést. Csak a falut vállalta, gyalog. Ha kocsija lett volna, igencsk deficites lett volna.

Még így is volt, hogy rokon elvitte őt kocsival a falu másik végére. Sokat beszélgettünk akkoriban erről, mert eléggé rosszul jött ki, de a végén már csak nevetett rajta.

Munka után hazajött, és sokszor 2-3 megállóval "feljebb" szállt le, ment pénzt beszedni. Konkrétan minden egyes nap. Hétvégén is.

Nagyon sok esetben napról napra ígérgettek, persze általában nem lett belőle semmi "holnapra". De minden másnapra odarendelték, minden nap 3-4 helyett este 7-8-ra ért haza.

Persze kocsival neked gyorsabb lenne, de az meg nem lesz ingyen.

Az illető úgy volt vele, hogy ha összejön belőle az akkori lakáshitel-törlesztője, akkor neki megéri még így is, hogy semmi szabadideje nincs, és hulla fáradt. 40 ezer lett volna ez az összeg. A begyűjtött pénzből kap jutalékot, de alig fizettek az emberek, volt, aki tizenpárzerből 2000-et adott oda a sokadik látogatáskor, és még azt hitte, ezzel szívességet tesz.

Szóval az első hónap után kapott 15000 Ft-ot. Akkor nevetett egyet, és megköszönte a lehetőséget. A szembeszomszédékhoz is kellett mennie, de amúgy is tudtuk, hogy van nekik Provident. Mikor jöttek a pénzért, egy ideig ugyanaz az ember jött, kocsival, mindig dudált, olyankor ugye kinézel, mert nem tudod, kihez dudáltak. De őt már felismertük, hogy a providentes. Aztán mikor ő dobbabtott, onnantól minden hónapban más jött, vagy nem is láttunk senkit.

Azt akarom ezzel mondani, hogy senkinek nem érte meg, senki nem maradt hosszabb távon.

Egy városi lakótelepen biztos más, de itt nem volt nyerő.

Amúgy nem tudom, ma már megszigorították-e, de a kihelyezett hitelekért is járt pénz, és anyám úgy vett fel, hogy at akkori huszonpárezres segélyt kapta, mert évek óta nem dolgozik. A hitelképességhez már akkor is be kellett mutatni dokumentumokat, arra tisztán emlékszem. De ha házhoz hívták az üzletkötőt, akkor ugye nem volt fénymásolás meg semmi, csak be kellett mutatni, és ott helyben eldöntötte az üzletkötő, hogy jogosult-e a hitelre vagy sem a kérelmező. De ezzel pont nem foglalkoztak, hiszen a jutalékra hajtottak, naná hogy beírta, hogy anyámnak van rendes jövedelme. Aztán természetesen sosem tudott fizetni, végrehajtás lett a dologból. A faszikám meg ment minden héten a pénzecskéjéért, de hiába.

2019. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok üzletkötő,de 1-hete tanu voltam ezen a szerződésen!


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. febr. 4. 11:49
 9/9 A kérdező kommentje:

huszonpárezres segélyt kapta, mert évek óta nem dolgozik.


Ma már ez nem megy a központ bírálja el a hitel kiadást!

Ha téved a központ,és kiadja szoc segélyre,akkor le kell nyelniük a buktát saját hatáskörben, mert,ha az MNB pénzügyi fogysztóvédelem tudomására jut,az ügyfelet felmentik a fizetés alól,a bankot pedig plusszban megbírságolják.

2019. febr. 4. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!