Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért akar az apám albérletbe...

Miért akar az apám albérletbe lakni hitel helyett?

Figyelt kérdés
A hitel kb ugyanannyi mint az albérlet + megkapod a lakást. Milyen okból választja az albérletet?

2019. febr. 9. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Add meg a számát felhivom megkersezem tőle
2019. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet, mi ezt nem tudhatjuk:


1. Egy lakásvásárláshoz önerő is kell, nem adnak 100-ban hitelt a vásárláshoz.


2. Egy saját lakás kötöttség, ha máshol van munka, nem olyan könnyű a költözés, mint albérletből.


3. A saját lakásnak elég magas a fenntartási költsége, rendszeresen fel kell újítani, ha elromlik valami, neked kell megjavíttatni, stb.


Én ezek ellenére saját lakás párti vagyok, csak leírtam, általában mik szólnak az albérlet mellett.

2019. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú, hogy valakinek hamarabb jut eszébe a Gyakorin idegen embereket megkérdezni egy ilyen dologról, mint a saját apját... :-(


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak: a fent felsoroltakon kívül (nincs őnerő, mobilisabb, stb) lehet még egy olyan oka is, hogy nem akarja az elkövetkezendő 20 évre adósságba, kötöttségbe verni magát, ezzel esetleg tetemes adósságot is rátok hagyva.

2019. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van elég önerője de azt mondja hogy több kell és már megkérdeztem tőle de azért itt is megkérdezem mert nem volt egyértelmű amit mondott
2019. febr. 10. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:

"Van elég önerője de azt mondja hogy több kell ... nem volt egyértelmű amit mondott"


Gondolom, azért, mert nem ismered a hitelfelvételi lehetőségeket:egy bank a megvásárolni kívánt lakás max. 80 %-át hitelezi meg (de van, amikor 70 %, stb) - így ahhoz, hogy valaki lakáshitelt tudjon felvenni, számos más tényező mellett az is kell, hogy min 20, de inkább 30 % önerővel rendelkezzen.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha egy 10 milliós lakást meg akar venni valaki hitelre, akkor legalább 2-3 millió ft-nak megfelelő önerője kell, hogy legyen.

Hát ezért nem vesz fel akkor még hitelt, mert nyilván nem gyűjtött még össze ennyit.

2019. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem apádat. Felvehetne egy valag hitelt, ami ha esetleg bedől, majd sír az államnál, hogy őt miért lakoltatják ki. És a fél ország pedig sajnálni is fogja! Ugyanez egy bérlőnek nem adatik meg, őket senki nem sajnálja, ha kilakoltatják, ő "így járt".
2019. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!