Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizetem a KHR felé a tartozá...

Kifizetem a KHR felé a tartozásom, passziv leszek egy évig, van olyan bank, ahol megkaphatom a CSOK-ot (régebben szocpol néven volt ismert)?

Figyelt kérdés

A történetem annyi, hogy 2016-ban még édes anyámnál laktam, neki nagy szüksége volt a pénzre, munkahelye nem volt, így a Provident pénzügyi cégtől vettem fel neki 120.000 forintot, fizette is amíg tudta, összesen 73.000 forint volt a tartozásából.

Ugye én még a hitel felvétel ideje után kicsivel megismerkedtem életem párjával. Azóta összeházasodtunk, ikreink születtek, albérletben éltünk, a hétvégén sajnos közölték, hogy 3 hónapunk van kiköltözni, mert a háztulaj elvállt a férjétől és a vagyon megosztásánál a férje esett ez a lakás, ő meg elméletileg költözik haza németből.

Nos, mi azonnal elkezdtünk intézkedni, találtunk is ismerősön keresztül egy csodás házat, mindössze 6 millió forintérr, a férjem tisztességesen dolgozik, gyed-et kapok a gyerekek után, szóval meg van igazából minden, viszont úgy terveztük, hogy ha már van, akkor a CSOK-ot is bele iktatjuk, annál kevesebb lakáshitelt kell felvennünk a banktól. Tegnap elkezdtük a dolgokat intézni, ügyvéddel is beszéltünk, bankot is megjártuk.

Viszont egy valamivel nem számoltunk, ami feledésbe is veszett. Higy nekem a nevemen van egy rendezetlen összeg, ami miatt KHR listán vagyok, siettem is vossz az OTP bankba, azonnal listát kértem, és mivel van pénzügyi tanácsadó ismerősöm, ő figyelmeztett, hogy így elbukjuk, nem kapunk semmit sem, mivel egyrészt házasok vagyunk, másrészt közös tulajdon lenne a lakás, én ugye a CSOK-kal járulnék hozzá, férjem pedig a lakáshitellel. Sőt mi több lakáshitelt sem kaphat férjem, mert házasok vagyunk és így nekem is részesnek kell lenni a házban,

Vissza mentem a bankba, és megkérdeztem, hogy ebben az esetben van e esély megvásárolni a lakást, CSOK-kal és lakáshitellel, de nincs, férjemnek a tartozásom miatt nem adnak semmit, amihez nekem is közöm lehet.

Arra jutottam, hogy vissza fizetem a tartozást, ami azóta 151.000 forintra nőt! Azt hozzá kell tennem, hogy édes anyámmal nem tartom a kapcsolatot, elég régóta, sok rosszat tett velünk, vissza élt a jó hiszemüségünkkel. Így rajta pénzt követelni nem fogok tudni, viszont meg tudom oldani, hogy befizessem, mert van pénzünk, ma megyek a végrehajtóhoz,

Az OTP-ben közölték, hogy passziv listásként sem kapunk onnan semmit, tehát meg kell az egy évet várni, hogy le töröljenek a KHR listáról. Viszont két kis gyermekkel kétlem, hogy könnyen találunk albérletet,ami árban is megfelelne, férjem meg már abszolút nem is akar albérletezni,így mihamarabb jó lenne lakást intézni, nos lehet, hogy az OTP banknál nem kapunk semmit passzív listásként, de máshol?

151.000 forint, ne egy horribilis összeg, egyben letudom. Nézik ezeket egyáltalán? Rádásúl ugye én csak a CSOK-ot szeretném, a férjem szeretne lakáshitelt mellé, de ő teljesen tiszta.

Anno, mikor anyámnak felvettem, bele sem gondoltam, hogy ez esetleg majd a jövőmbe bele ütközhet, de igaz, az élet nem hagy kiegyenlítetlen számlákat!

Ha passzív leszek, akkor melyik bankhoz fordulhatunk, ahol majd a férjem tudom a CSOk mellé, lakáshitelt felvenni?


2019. febr. 14. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik bank sem ad. Elég nagy ostobaság volt egy 70 ezer forintos tartozás miatt KHR listára kerülni, most ihatod a levét. Ki kell várni az egy évet.
2019. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!