Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálathoz munkáltatói...

Hitelbírálathoz munkáltatói kereseti igazolást nem szeretne kiadni az előző munkahely, szabályosan jár el?

Figyelt kérdés
3 havi jövedelmet kellene igazolni, ezen a munkahelyen 2 hónapja vagyok, az itteniek azt mondták, hogy ők a kilépett dolgozóknak is szoktak adni.
2019. febr. 28. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
A volt munkahelyed nem köteles kereseti kimutatást kiadni ha már nem dolgozol ott. Így szabályosan jár el, mert ahogy írtam, nem köteles
2019. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha jogszabály kötelezi rá? Idézz légy szíves, miért nem köteles. Hitelintézet részéről is lehet megkeresés.
2019. febr. 28. 20:24
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem köteles mert már nem dolgozol ott. A munka kiskönyvedben , és a kilépő papírodon le van írva minden adat.
2019. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az addig rendben van, én is tudom, hogy rajta van, de az adott bank formanyomtatványát kell használni és az ott dolgozóknak kell(ene) kiadmányozni.
2019. febr. 28. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

De itt egy szabály


" A munkavállaló személyes adatain túl a munkaviszonyára vonatkozó kérdések az elsődlegesek. Fontos, hogy a munkaviszony határozatlan vagy határozott időre szól-e, amennyiben határozott idejű, akkor mikor jár le és volt-e már hosszabbítva. Lényeges kérdés, hogy mikorra tehető jelenlegi munkaviszonyának kezdete, jelenleg táppénzen van-e, továbbá nem áll-e felmondás alatt. Hiszen egy esetleges felmondás alatt álló munkavállaló hitelkérelme nem fogadható be egyik pénzintézet részéről sem."


Szóval ha már nem is dolgozol ott akkor nem fogják elfogadni a kereseti igazolást.

2019. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Mivel ezen a munkahelyen 2 hónapja vagy, így valószínűleg még próbaidős vagy. Ha próbaidős vagy, akkor egyik napról a másikra azonnali hatállyal felmondhatnak - többek között ezért sem elég a 2 hónap.


Hitelhez MIN. 3 havi rendszeres jövedelem kell (ugyanazon munkahelyen), de ezek után sem köteles a bank megadni - van, ahol csak fél év munkaviszony után adnak.

Még valami: a bank nem köteles megindokolni, hogy miért nem adja meg a hitelt - egyszerűen csak elutasítja és nem fogod tudni, miért.

Szóval felesleges az előző munkahelyeden ezen rugózni, mert nem kötelesek adni - de ha adnának, sem biztos, hogy előrébb lennél, mert a bank nem fogja elfogadni, a fentebb leírtak miatt.

2019. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimásolás, arra a weboldalra én is rátaláltam, szóról szóra ezt olvastam, de ez nem jogszabály, bármilyen újságíró írhatta.


Az előző munkahelynek ettől függetlenül miben fáj egy darab papírt kiadmányozni? Ha kell, kitöltöm a kiléptetők alapján a banki formanyomtatvány és felterjesztem kiadmányozásra. Nem segélyért akarok náluk sorba állni, ettől nem lesz szegényebb a cég.

2019. febr. 28. 21:57
 8/14 Sandol ***** válasza:
78%
Én még nem találkoztam olyan banki munkáltatói igazolással, ami engedne több munkáltatónál megszerzett jövedelmet feltüntetni. Pont az a lényege a 3 havi igazolásnak, hogy az aktuális munkahelyen mióta vagy. Nem tudnád kitölteni a munkáltatóit az előző munkáltató nevében, hiszen neki azt alá kell írnia, és a bank amúgyis telefonál, hogy leellenőrizze az adatokat.
2019. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyszerű a válasz, több papírt is ki lehet tölteni. És ha több jogviszonyod is van? Ezen kívül megbízásos is vagyok + persze családi pótlék...
2019. febr. 28. 22:38
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

hitelezésben jártas szakember vagyok.


Minden bank csak azonos, jelenlegi munkahelyről fogadja el a 3 havi jövedelem igazolást, ezért teljesen felesleges erőlködnöd az előző munkahelyeden.

2019. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!