Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel felmondás esetén ezt a...

Hitel felmondás esetén ezt a pénzt vissza kapom?

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg h 3 hónapja nem fizettem a hitelt sajnos nem volt miből és februárban befizettem az egyik részletet 25.en hétfőn majd parnappal később kaptam egy levelet h megállapodás felmondása és 26.iai dátummal kiallitva. A kérdésem azaz h ilyenkor ezt a pénzt majd vissza küldik vagy eltunik a semmiben?

2019. márc. 5. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy kapod vissza. Csak átadják egy behajtó cégnek az ügyet. Ami számodra azt jelenti, hogy a kamatos kamatnak a kamatát is bevasalják rajtad.
2019. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem küldik vissza, a tartozásod csökkenti. A hitel felmondása azt jelenti, hogy a teljes tartozás azonnal fizetendővé vált. Ebből befizettél egy kicsit, az rendben van. A maradékot fogják követelni, ha önként nem fizetsz behajtják.
2019. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a lényeg h 3 hónapja nem fizettem a hitelt sajnos nem volt miből és februárban befizettem az egyik részletet 25.en "


Szóval 3 hónapig nem fizettél, majd befizettél 1 havi részletet a 3-ból és másnap kaptál egy levelet, hogy felmondják a hitelszerződést.


1.- miért fizetnék vissza az 1 havi részletet, hiszen 2 havival még így is tartozol!

2.- nyilvánvaló, hogy a befizetett pénz még nem lett lekönyvelve, de már megírták a felmondást - ezért küldték ki a levelet.

Nem tűnik el a pénz a semmiben, le lesz könyvelve, annyival kevesebb lesz a tartozásod, de ettől még a 2 havi részlettel tartozol, illetve már felmondták a hiteltszerződést, így valószínűleg egy összegben fogják már követelni a hátralévő tartozást.

2019. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat
2019. márc. 5. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Fontos, ha nem tudod kifizetni most a tartozást, keresd fel a hitelezőt minél előbb! Most még kialkudhatsz részletfizetést, halasztást. A behajtót már nem fogja érdekelni a helyzeted, kegyetlenül jönni fog.
2019. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!