Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tart olyan sokáig egy...

Miért tart olyan sokáig egy banki átutalás?

Figyelt kérdés
Napokig is eltart, pedig csak egyik helyről a másikra kell küldeni a pénzt, amit egy gép egy másodperc alatt meg tud oldani. Akkor miért tart napokig?

2019. márc. 7. 18:45
 1/7 Legális Technocol ***** válasza:
50%
24 órás jelenleg a fizetési rendszer adminisztrációja - ennél tovább nem tarthat egy átutalás országon belül, ha neked napokat kell várni, ott más gond van. Bankon belül egyébként most is azonnali az utalás, idén nyártól vezeti be azt a rendszert a GIRO, amivel a bankközi utalások is azonnaliak lesznek (egyébként ebben Magyarország a világelsők között van).
2019. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
2019. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Én többségében Ripplet használok. 3 másodperc az átlagos átutalási idő.
2019. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol tart napokig?

Jelenleg bankból bankba 2 órán belül teljesül az átutalás - max banki időn kívül tart másnap reggelig.

Egyedül Takarékszövetkezetről hallottam, hogy lassabban ér át az utalás - de az sem napokig.

Napokig egy külfödi utalás tarthat - ha nem Transferwise-al utalsz - mert akkor az általában 24 órán belül teljesül és olcsó.

2019. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
max külföldi bankba utalás tart napokig. svéd és angliai bankba is utaltam már, majd egy hét volt mire átmentek
2019. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen napokról beszélsz? USA bankba is átment 5 munkanap alatt. Magyar számláról magyarra meg pár óra.
2019. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bankok között is utal a rendszer nálam 1-2 órán belül maximum, még soha nem volt olyan, hogy nem. Bankon belül gyakorlatilag pár perc alatt megkapom általában.

Amikor nem, az a hétvége és a munkaszüneti napok. Ezt egyébként én sem értem teljes mértékben, hisz nem kell, hogy ember üljön felette és okézza a tranzakciókat, de meg kell szokni és kész.

2019. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!