Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vennék egy egybe-konfigot,...

Vennék egy egybe-konfigot, szerintetek melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Alapvetően már majdnem eldöntöttem hogy a kettő közül melyik vegyem meg, de gondoltam több szem többet lát, illetve biztos vagyok benne hogy sokan sokkal jobban értetek ezekhez a dolgokhoz, ezért teszem fel a kérdést.

Előre is megjegyezném: tudom hogy vannak ennél sokkal-sokkal jobb konfigok, de nekem már ez is egy óriási előrelépés lesz.


PC-1:


Motherboard: AM4 A320M, PCle/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1

Processor: AMD Ryzen 5 1400, 14nm 4-physical/8-logical core, 8MB L3 cache, 65W, 3.2GHz (Turbo frequency 3.4GHz)

RAM: DDR4 8GB

Hard disk: 1TB SATA3 (Rotation speed 7200rpm)

GPU: AMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit

Optical device: DVD+/-RW SATA/black/ DVD Multi Writer

Sound card: 7.1 System (Integrated on the motherboard)

Power supply: ATX 550W



PC-2:


Motherboard: LGA1151 H110M PCle/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.0

Processor: Intel Dual-Core G4560, BOX 14nm, 3.5GHz

RAM: DDR4 8GB

Hard disk: 1TB

GPU: GeForce GTX1050, 2GB DDR5, SL-DVI-D/HDMI

Optical device: DVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer

Sound card: Integrated

Power supply: ATX 500W



2018. febr. 23. 03:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy kifelejtek valamit...

Alapvetően gaming-re és netezésre kell a masina.

2018. febr. 23. 03:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az elsőt venném meg.
2018. febr. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez milyen oldal? Tápegységről nincs semmi információ, dvd lejátszó meg minek 2018-ban? Ram pontos típusa is esszenciális ezekhez a processzorokhoz, aztán a videokártyákban se mindegy, hogy milyen hűtés van rajtuk. Az alaplapon is csak a chipsetet tudjuk.


Gyakorlatilag a processzoron kívül nem tudunk semmit, így egyiket se tudjuk ajánlani.

2018. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

játékra második a jobb videokártya miatt, egyébként meg az első, de így, hogy semmi infó nincs a tápról, alaplapról, ramról eléggé lutri mindkettő.


Gyanítom valami fapados mindegyik, ami épp olcsó volt és ott rohad a polcon.


Mennyibe fájnak ezek? Lehet itt jobbat írnak neked, a legtöbb webshopnál meg lehet kérni összeszerelést és máris jobban kijöttél.

2018. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szokták itt mondani hogy írj egy ár keretet és összeállítanak egy konfigot.

Mennyid lenne rá?

2018. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerbiában élek így a konfigok egy szerb weboldalról származnak, én fordítottam le a szövegeket amiket le kellett.


Elvileg ez az alaplap: [link]

Videókártya: [link]


A Ramról és a tápról én sem tudok semmit, de majd írok nekik hogy mi a helyzet.

DVD író pedig jól jön, vannak még a házban lemezek amiket néha előveszek, illetve szoktam kiírni zenéket is.

A második konfigot hanyagolom, az első ára forintban kb. 150k.

2018. febr. 23. 11:53
 7/9 A kérdező kommentje:
2018. febr. 23. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:
De minket nem a videokártya chipsetje érdekel, mert azt tudjuk, hanem a konkrét modell, mekkora vrm van rajta, mekkora hűtőborda, hány ventilátor stb. Az alaplapon túl sok felesleges dolog van, de biztonságos.
2018. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első jobb!
2018. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!