Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél mibe érné meg befektet...

OTP-nél mibe érné meg befekteti 2,5 millió Ft-ot?

Figyelt kérdés

Tavaly csináltam egy takarékszámlát ahova átutaltattam 2,5 millió Ft-ot. Ezt csak azért csináltam, hogy közvetlen a bankkártyával ne lehessen az egész összeghez hozzányúlni. Viszont bármikor átlehet utalni a normál bankszámlára, tehát nincs lekötve.


1 év alatt durván 500 Ft kamat jóváírás történt, tehát ez befektetési célból nem sokat ér, viszont akkor még nem akartam még rövidebb távra sem lekötni, mert más célom volt pénzzel, de közben még sem volt szükségem.


Az érdekelne, hogy az OTP bankon belül van-e olyan befektetési lehetőség ahova megérné még ilyen kis összeggel is beszállni, viszonylag rövid 1-2 éves távra. Olyan min 100-200 ezer Ft-os nyereség az ami miatt már esetleg elgondolkodnék komolyabban is a dolgon.


Viszont mivel teljesen fogalmatlan vagyok ezen a téren, lehet, hogy teljesen abszurd elképzeléseim vannak.


Köszönöm a segítséget.



2019. márc. 21. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem örülhetsz ha visszakapod amit betettél.

Én ennyi pénzért Bitcoint vennék most úgy 3 éves távlatban.

Bár ez én vagyok, viszont ha ilyen hozamot szeretnél elérni oda kockáztatni kell.

2019. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Harmadonként: állampapír, chf, arany.
2019. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Sajnos kockázat mentes befektetési lehetőség csak az állampapír. De mire kifizeted az értékpapír számlavezetési díjat stb. alig marad a hozamból.
2019. márc. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Kivéve, ha nyitsz egy ingyenes MÁK számlát, ahova ki-be utalni ráadásul tranzakciós illeték mentes is.
2019. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%
Az OTP-nek elég sok jó befektetési alapja van. Persze ekkora hozamot csak a kockázatosabb alaok tudnak, de pl. az EMDA elég jól teljesített az elmúlt években, én abba fektetnék, de persze csak hosszú távra, mert adódhat gyengébb időszak, amit "ki kell ülni".
2019. márc. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kockázatvállalási hajlammal növekedik az elérhető hozam is. Első körben a befektetési jegyekben érdemes szétnézni, ott éves szinten 20-30%-os hozam is realizálható, ha nagyon képbe hozod magad és foglalkozol velük eleget.
2019. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"ott éves szinten 20-30%-os hozam is realizálható"


A bitcoin cash ma emelkedett 40%-ot egy nap alatt.

20-30%-os éves hozammal nem érdemes bohóckodni.

2019. ápr. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom te melyik alapnál nézted azt a 20-30%-ot, de az irreális. A kockázatosabb részvényalapok is jó ha hoznak 8%-ot és az már egy jó eredménynek számít.


(Bitcoinos kolléga kezeltesd magad, vannak egész jó intézmények tévképzetek kikezelésére, sok helyen elfogadják az egészségkártyát is...)

2019. ápr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Bitcoinos kolléga kezeltesd magad, vannak egész jó intézmények tévképzetek kikezelésére, sok helyen elfogadják az egészségkártyát is"


Ezt a 30%-os profitot amiről te álmodsz éves szinten elértem egy hét alatt. Nálad vannak a problémák. A tőzsde egy kidobott pénz, kockáztatod a pénzed, meg fizetsz egy csomó jutalékot, aztán örülsz mint majom a ******** pár százalékos profitért éves szinten. Nevetséges.

2019. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

"A bitcoin cash ma emelkedett 40%-ot egy nap alatt.


20-30%-os éves hozammal nem érdemes bohóckodni"


~4100$-ról emelkedett ~5000$-ig.


Te ebből hogy hoztad ki a 40%-os növekedést? baj van az elemi matekkal?

2019. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!