Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tévedésből írt jóvá a számlámo...

Tévedésből írt jóvá a számlámon pénzt a bank, lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán, mivel nem volt nyitva a bank, így a számlámra befizetős ATM-en keresztül szerettem volna pénzt betenni. Be is raktam az összeget, viszont a gép azt írta ki, hogy a műveletet nem lehet végrehajtani és visszaadta az összeget. Háromszor próbálkoztam de mindig ugyanez történt. Végül úgy döntöttem, hogy majd holnap fizetem be. Hazamentem és este láttam hogy az említett összeg háromszorosa van a számlámon. Mi lehet a következménye ha leveszem a pénzt?
2019. márc. 24. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
lopás. jobb, ha jelzed a banknak, úgyis megtalálnának.
2019. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg csak a zárolások között jelent meg, ténylegesen könyvelni nem fogják. Ha mégis felvennéd és majd törlik a zárolást, akkor ezáltal negatívba megy a számlád. Ha nem adod vissza a pénzt, akár bűncselekményt is ráhúzhatnak, szóval ez nagyon rossz ötlet lenne.
2019. márc. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor a bank lekönyveli a tranzakciókat és ellenörzik az ATM-et, akkor úgyis vissza fogják vonni a jóváírásokat, szóval nehogy levedd az összeget.
2019. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért azon csodálkozom (vagy mégsem?), hogy akad olyan idióta, aki szerint teljesen rendben van a tévedésből megkapott pénzt elkölteni...
2019. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

"Mi lehet a következménye ha leveszem a pénzt?"


Azért fizettél be, hogy most "levedd"? Ebben mi a logika?

2019. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azért fizettél be, hogy most "levedd"? Ebben mi a logika?"


Az, hogy "nyert" a játékban és fel akarja venni a "nyereményt". :P

2019. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!