Miben érdemes tartani a megtakarítást?

Figyelt kérdés
Jelenleg a félretett megtakarításom készpénzben van. Érdekelne, hogy miben lenne érdemes tartani, hogy az értékálló legyen. Vagy ki, hogy csinálja ezt.

2019. ápr. 3. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Le van kötve. Bár nem hoz sokat, de legalább félre van rakva mint megtakarítás és nem otthon van a párnacihába.
2019. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Bitcoinba
2019. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lekötni nem érdemes, mert semmit sem hoz. Államkötvényt vegyél rajta. Ott vannak jó kamatok, garantált, nem lehet rajta bukni. És bármikor felmondhatod, ha mégis szükséged lenne a pénzre.

Én a megtakarításom nagy részén államkötvényeket vettem. Kis részét lekötöttem, aztán ha az is nagyobb összeg lesz, akkor veszek még állampapírokat.

2019. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Àllampapìrokban van nekem. De az arany valószínűleg jobb megoldás, inkább ertekallo, mint az állampapír.
2019. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

@10:40


Mi van akkor ha rosszkor vesz az ember bitcoint, és mikor éppen szüksége lenne arra a pénze, akkor lent van az ára, akkor csak bukóval tud kiszállni.


Tényleg rohadtul megérte. :D

2019. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4: De az aranyra nem fizetnek kamatot, nem?
2019. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Arany, bitcoin, ezek annyira lutri dolgok, lehet sokkal nagyobb hozamot kihozni vele mint a semmi kamatú lekötésekkel, de ha nem értesz hozzá vagy nem figyeled, és nincs szerencséd, akkor olyan bukóval is ki lehet belőle szállni hogy csak na.
2019. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha egyáltalán nem értesz a pénzügyekhez, akkor én is az állampapírt javasolnám.

Azzal is érdemes várni júniusig, mert egy közelmúltban megjelent törvény alapján a június után kibocsátott sorozatok kamatai után már nem kell kamatadót fizetni. Ekkor fog várhatóan megjelenni egy új, elég kedvező kamatozású és rugalmas sorozat, érdemes figyelni a híreket!

Javaslom, közvetlenül az Államkincstárnál nyiss számlát, teljesen ingyenes, sem számlavezetési sem állományi díj nincs.


A BitCoin egy vicc, arról beszélni sem érdemes. (Egyszer még nagyon fog sírni a sok marha, aki nagy pénzeket ett bele).


Az arany - amit még itt említettek - hosszú távra nem rossz, de rövid távon szinte biztos ráfizetés és ugye a likviditással is vannak gondok.


Szóval hajrá államprpír! :-))

2019. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Diverzifikalni kell. Allampapir, Bitcoin, ingatlan, befektetesi alapok. De ha nem ertesz hozza akkor jo lesz neked az allampapir.
2019. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!