Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az új munkáltatóm nem...

Ha az új munkáltatóm nem kérte el az előző munkahelyemen felmondáskor kapott papírokat, és nem bankszámlára utalja a fizetést, akkor be vagyok jelentve? Nem kötelező bankszámlára utalni?

Figyelt kérdés
Ők állítják, hogy bejelentett, és normális munkaszerződést is aláírtam. Még próbaidős vagyok.
2012. márc. 5. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. A Munka törvénykönyve előírja, hogy a fizetést készpénzben és forintban kell biztosítani a dolgozónak. A két fél közötti eltérő megállapodás esetén lehet bankszámlára is utalni. Tehát pont azt nem követelhetik meg egy dolgozótól, hogy csak azért nyisson bankszámlát, mert ők azon keresztül rendezik csak a bért. Az egy dolog, hogy belekényszerítenek, különben nem Téged vesznek fel.

Az kicsit furcsa, hogy az előző munkahelyi papírokat nem kérik. Azok közül is csak a MUNKÁLTATÓI IGAZOLÁS, az ADATLAP, a "tb. kiskönyv", és a Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátások... nevű nyomtatvány tartozik rájuk, más nem.

Ha aláírtad a szerződést, és van nálad egy általuk is aláírt ugyanolyan példány, akkor nincs mitől tartanod.

Egyébként, ha van ügyfélkapus hozzáférésed, akkor azon keresztül interneten ezt bármikor le tudod ellenőrizni.

2012. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtató, a papírokra rákérdezek még egyszer. Általun is aláírt példányom van. Az ügyfélkapun nem sikerült lekérdezni, de még nem is vagyok itt egy hónapja, úgyhogy még él a biztosításom mindenképp. Köszönöm még egyszer!
2012. márc. 5. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!