Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon elcsesztem, mit csinaljak?

Nagyon elcsesztem, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Kerlek ne utalkozo kommenteket irjatok mert igyis napok ota csak bogok es mar arra gondoltam, hogy kinyirom magam.


Amit tudni kell rolam, beteg vagyok, vasarlas manias, impulziv, meggondolatlan, pszichiatriai eset es borderline szemelyiseg zavarom van.


A csaladom nagyon rossz korulmenyek kozott el. Felvettem titokban 700.000 diakhitel amit el is baxtam, 200k maradt amit visszautaltam. Probalok eladni amit tudok de nem megy...


Nem koltottem belole se kajara se tisztalkodasi szerekre se semmire kb mert vesztartaleknak akartam. De a betegsegem miatt idonkent ramjon az agyfsz es elkoltok szazezreket...


Jelenleg meg 500kt kell visszafizetnem.

A szuleimnek nem mondhatom el, UTALNAK (nem viccelek, lelki terrorban tartanak aztan babusgatnak) a terhet sem rohatom rajuk mert megrokkannak..

Allami osztondijas vagyok, nem megy az egyetem annyira kikeszit ez a penz dolog, elfogom vesziteni az osztondijat, igyis nem eszek senmit, 40kg vagyok, csak hogy jusson a tobbieknek enni (nem mintha nekem adnanak, tenyleg utal a csaladom..)


A baratom szokott enni venni nekem es sokszor vagyok nala de az o szulei sem szeretik ha ott vagyok (nincs bajuk velem csak zarkozottak)


Mar igyis szazezreket koltott a baratom nekem kajara, betetre, tusfurdore, gyogyszereimet kivaltja stb stb. Anyamektol csak berlet penzt kapok.


A baratom kiakarja fizetni a hitel egy reszet igy maradna 200k hitel es 300k szemelyes tartozasom neki + par butort laptopot stb 150k ertekben eltudnek adni... regota egyutt vagyunk es mindig visszadtam neki a penzt ahogy tudtam.


De nem tudom mennyire jo megoldas ez, ugyanugy tartozok csak nem vasalja be rajtam allandoan..


Nem tudom mit tegyek. Olyan szakon vagyok egyetemen ami hasznos, van vele jovom, szeretem, de az egyetemi eletet utalom. A kovetelmenyek miatt nincs idom diakmunkara, orak utan egesz nap keszulnom kell a kovetkezore.


Kerlek ne szidjatok, igyis kikeszultem, nem tudom mit csinaljak, mar a prostisokodsra is gondoltam.


Nem tudom mi lesz ha kiesek allamirol ehen hal a csalad kb...


Koszonom a tanacsokat!


2019. ápr. 5. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Azt megkérdezhetem mire költöttél el belőle fél milliót? Esetleg azokat nem tudnád eladni amiket vettél?
2019. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször is kezeltesd magad, mert így bármikor bajba kerülhetsz újra. Dolgozni nem tudsz, így mit mondhatnék? Halaszthatsz az egyetemen, akkor tudsz dolgozni. De akkor valamilyen magyarázatot kell adnod a szüleidnek. Jó lenne leválni róluk.
2019. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez kemény így...

Prosti ne legyél.

2019. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azokat adom el amiket vettem (mar ami fizikai ertek) de nem tudom sajnos ugyanannyiert eladni.


Voltam kezelesen, evekig, tucatnyi orvosnal, de nem tudtak segiteni, csak begyogyszereztek es nem tudtam funkcionalni se kb. Magankezelesre nincs penzunk. Az allami pszichiaterek/pszichologusok nem tudtak/nem akartak komolyan venni.


Sajnos ha halasztok muszaj mondanom valamit de atlatnak rajtam... es valoszinuleg nem mennek vissza egyetemre utana. + a tudast amit eddig osszeszedtem mint elfelejtenem, es 0-rol kellene kezdenem. Igyis eleg csalodas vagyok az egesz csaladnak..


“Leszakadni” amennyire tudok leszakadtam, elkoltoztem a paromhoz de sajnos a lakasaban nem fertunk el es rosszabb lett a betegsegem a kornyezettol, kikeltem onmagambol es elviselhetetlen lettem, akkor gyogyszereztek be.

Itthon probalom tartani a tavolsagot, a testverem lexar (o anyuci pici fia), apukam kozombos, edesanyam ahol tud belem kot.. sokszor inkabb a baratomnal tanulok estig es csak aludni jarok haza, de mivel a munka nem fer bele az idombe 8:00-19:00/20:00ig szoktam foglalkozni az egyetemmel + orak, igy nem tudok beszallni a rezsibe es nem akarok ebbol problemat.

2019. ápr. 5. 17:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez megtörténik mielőbb , pech hogy 5 kiló de mák hogy nem 5 millió . Ezt intézzétek el , akkor költeez ha van miből mert ha nincs meg más aki segít mehetsz csövezni .Lenne felesleges millióm lehet de nem biztos hogy qdnék , legközelebb nagyobbat ártanál sem adnád vissza . Alibi az van tudományos oldalon a link ember borderline a sorozatgyilkos rossz előéletű ....
2019. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Felvettem titokban 700.000 diakhitel"


Ha valóban diákhitelt vettél fel, akkor valószínűleg Diákhitel 1-et, ami szabad felhasználású. Erre utal az is, hogy ösztöndíjas vagy. Ha pedig ösztöndíjas vagy, akkor azért mégiscsak megy az az egyetem. Koncentrálj a tanulásra, végezd el az egyetemet - ugyanis a Diákhitelt csak az EGYETEM BEFEJEZÉSE UTÁN kell elkezdeni visszafizetni.

Nyáron, mikor nincs egyetem, akkor pedig el tudsz menni dolgozni, 2 hónap alatt min. 2-300 ezret simán megkereshetsz.

Ha viszont az egyetem kárára megy az idegeskedésed, akkor megszűnik a diák státusod és akkor valóban gond lehet a hitellel.

Szóval a tanulásra koncentrálj és tényleg nem ártana rájönni egy szakember segítségével, hogy miért jön rád a vásárlás?

2019. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Keress idős urakat
2019. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A diákhitelt tudtommal az egyetem elvégzése után kell elkezdeni törleszteni. Szóval most miért tört rád ez a pámik? Nem volt jó ötlet elkölteni ész nélkül, de egyelőre nem történik szerintem semmi, mert még nem esedékes. Amit tudsz, adj el, és legyen a számládon tartaléknak. Ha elvégezted az egyetemet, és dolgozol, majd visszafizeted.
2019. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha 100 millio dikhitelt veszel fel akkor se kel lsemennyit torlesztened bele csak ha mar nem jarsz egyetemre, utana is csak a fizetesed 6%-at ha nincs fizetesed akkor meg a minimalber 6%-at. Abba a havi 8000 ft-ba nem fogsz beleszakadni.
2019. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem a pánik okát. Rengeteg diákhiteles van, aki feléli a hitelt, hiszen ezért veszi fel, mégsem pánikol, mert tudja, hogy csak azután kell elkezdenie törleszteni, hogy befejezte az egyetemet. Amíg hallgató vagy, nem dől össze a világ, ha ott marad a fél milliós tartozás, majd visszafizeted ha esedékes lesz. Arra kell figyelni, hogy a maradékot lehetőleg ne tapsold el baromságokra.

Ezt elrontottad. Tanulj belőle és menj tovább. Ha pánikolsz, csak rosszabb lesz. Figyelj a sulira, tanulj, haladj vele.

2019. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!