Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem vagyok szerződésben az...

Nem vagyok szerződésben az értékbecslővel, miért én fizetek neki?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy fizetni fogok, mert különben nem kapok hitelt, csak nem értem.

Most veszek egy ingatlant, és mondta a bank, hogy jön majd az értékbecslő, amit én fizetek. Okés.

Csakhogy! Az értékbecslő nem velem van szerződésben, hanem a bankkal. Nem én válaszom, nem az én érdekemet szolgálja. Sőt, mi több, az értékbecslésről készült dokumentumot meg sem mutatja.

Mégis nekem kell utalnom egy Noname Bt számlaszámlájára egy X összeget. Mi alapján? Hol a szerződés? Egyáltalán milyen számlaszám ez? A bank nem értesitett, hogy ez a számlaszám rendben van, csak jött egy email egy ismeretlentől egy gipszjakab@nonamebt.hu-tól, hogy utaljak X összeget, ha szeretném, hogy az értékbecslő átadja az értékbecslő dokumentumot az Erste banknak.

Hol van a teljesitési igazolás? Mi a garancia, hogy elvégezte a munkáját? Egy darab fecnit nem kapok tőle.


Ennek szerintem úgy kéne kinéznie, hogy mivel a bankkal áll szerződésben az értékbecslő, ezért a bank fizeti, amit majd ráterhelnek a számlámra, a hitelfolyósítás mellett ezt is kifizetem.

Mit gondoltok róla?


2019. ápr. 16. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Te fizeted, mert neked kell a hitel, nem a banknak. Ha nem fizeted, nincs értekbecslès, azaz nincs hitel sem. Ilyen egyszerű
2019. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De nem gépelném be újra a kérdést..
2019. ápr. 16. 13:53
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

ezt én is így gondolom, ahogyan a kérdésedben felvázoltad és pont ugyanaz a bajom vele.

nem volt még ilyen ügyem, ezért abban sajnos nem tudok segíteni, hogy ez más banknál hogyan megy (reméljük jobban), de az Erstéről én csak rosszat hallottam, többek között édesanyámatól is, neki is náluk van számlája.

nem tudom, tudsz-e bankot váltani vagy hogy pont egy hitelkérelem előtt van-e ennek értelme, de igazad van, nem túl profi, ahogy csinálják :(

2019. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Mit nem értesz??? Neked van szükséged az értekbecslőre, nem a banknak. Miért ő fizetné? Kell a hitel vagy sem? Ha nem, akkor pattogj tovább
2019. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Közvetített szolgáltatás. A bank fizeti az ertekbecslot, ő áll szerződésben vele Te pedig fizeted a banknak pl. kamat -formájában.


Webaruhazbol ha rendelsz, sem Te allsz szerződésben futárral. Mégis Te fizeted a szállítást.

2019. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ha értőn elolvasnád a kérdést, akkor az megválaszolná a kérdéseidet.

Hogy az értékbecslési dijat én fizetem, az rendben van. De a módja nem. Mivel nem én vagyok szerződésben a NonameBt-vel, ezért nem utalhatnék neki pénzt.

A NonameBt egy harmadik fél, vele én szerződésben nem vagyok. A bank rendeli meg a szolgáltatást az értékbecslésre. Az értékbecslő neki teljesit (átadja az értékbecslésről a dokumentumokat). Viszont én fizetek.

Ráadásul egy olyan számlaszámra kérik a pénzt, amit én nemhivatalos úton kapok meg. Tehát nem a bank mondja, erre a számlaszámra utaljak, hanem egy ismeretlen@sohautca.hu-s cimről jön egy digitálisan nem aláírt email, hogy az ott megadott számlaszámra utaljak.

Nyilván utalok, mert kell a hitel, de ennek úgy kéne működnie, hogy a bank kifizeti az általa megrendelt értékbecslő szolgáltatást, majd hozzácsapja a hitelügyintézés költségéhez.

2019. ápr. 16. 15:01
 7/15 A kérdező kommentje:
lassan irtam a hozzászólást, az utolsó előttinek szólt :-)
2019. ápr. 16. 15:01
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk is erste lakashitel van, de utólag visszafizette a bank az értékbecslő díjat.

Neked nem? Felesleges ilyen részleteken fennakadnod.

2019. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Jólvan akkor menj be a bankba, add elő az álláspontodat.
2019. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Azt hiszem, hogy nem ment át a mondanivaló..


Nem az Erste bankkal van bajom. Azért ott veszem fel a hitelt, mert számomra ott nyújtják a legjobb feltételekkel a hitelt. Ezenfelül kifizetik az értékbecslőt, a folyósitási dijat, a közjegyzői díj nagyrészét, szóval ami az anyagi részét érinti az teljesen rendben van.

A formaság az, amit nem értek.

2019. ápr. 17. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!