Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lakástakarék pénztár (LTP)...

Ha lakástakarék pénztár (LTP) szerződésben kedvezményezett vagyok (nem szerződő, nem is én fizetem), akkor NAV vagy végrehajtó hozzáferhet a megtakarításhoz?

Figyelt kérdés
Ha én vagyok a szerződő, de a kiskorú gyerekem a kedvezményezett, akkor mi a helyzet?

2016. szept. 18. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Most kedvezményezett vagy, vagy szerződő?


Amennyiben a szerződő ellen van NAV végrehajtás, a megtakarítási idő alatt a NAV viheti a pénzt (függetlenül attől, ki a kedvezményezett).

Ha a megtakarítás már lejárt, akkor a pénzről a kedvezményezett rendelkezik. Ha ellene folyik végrehajtás, szintén viheti a pénzt a végrehajtó.

2016. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az első választ.

Ez alól egyetlen kivétel van, ha az ltp be van zárolva egy hitel mellé. (kombihitel).

Ez az egyetlen eset, amikor nem viszik el.

2016. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!