Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az én kártyám le van...

Ha az én kártyám le van tiltva de a számla szamom ugyan az maradt, akkor ha utalnak nekem akkor azt otp-ben oda adják?

Figyelt kérdés
A kártyám hétfőn le lett tiltatva, kb 1,5-2 hét mire ki jön az új, viszont a párom el hagyta a kártyáját és holnap jön a fizetése. Mivel a számla számot nem tiltattam de utalást kaphatok, és a net bankba is be tudok lepni. Viszont ha a párom holnap reggel le tiltatja a kártyát, de a sz. szamot nem, akkor ha délután meg jön a pénz és be lép a netbankba el tudja utalni és én le tudom venni?

2019. ápr. 16. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bankban is tudsz kivenni, és a netbank is működik.
2019. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a bankkártyák előtt hogy vették fel pénzt az emberek a bankból? Bementek, kitöltöttek egy papírt és a pénztárban kifizették.

A párod pedig tiltsa le gyorsan telefonon a kártyáját, ezzel nem szabad reggelig várni, mert ha valaki megtalálják és nincs letiltva netes vásárlásokkal simán lepucolhatja a számlát...

2019. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A kártyám hétfőn le lett tiltatva, kb 1,5-2 hét mire ki jön az új, viszont a párom el hagyta a kártyáját és holnap jön a fizetése. "


Mindkettőtök egyszerre "lomolta le" a bankkártyáját?? Hmmm. Ezt nem tudom, hogy csináltátok. Igen, a netbankban meg tudja nézni, hogy megjött a fizetése, de ha rám hallgatsz, akkor nem utalja át a számládra és Te onnan veszed fel, mert akkor a bank 2-szer keres rajtatok: egyszer az utalás díja vagy tranzakciós illeték, + még a bankfiókban való pénzfelvétel sem lesz olcsó mulatság.

Jobban járnátok, ha a párod venné fel a saját számlájáról... ha már...

Addig meg állítsátok be a netbankban 0-ára a vásárlási limitet és a készpénzfelvételi limitet - ha még nincs letiltva.


Ha nem tudja pontosan, hol hagyta el, akkor érdemes a limiteket először 0-ára állítani, mert ha megkerül, már nem tudod "visszacsinálni" a kártyát - mindenképpen újat kell csináltatni.

2019. ápr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!