Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire veszélyes banki...

Mennyire veszélyes banki kölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés

Juniusba szeretnék igényelni egy kisebb kölcsönt az OTP banktól és ez lenne az első kölcsönöm is és hát eléggé félek mert hallottam nagyon kiábrándító sztorikat is ezzel kapcsolatban. 200.000 forintról lenne szó egyébként.

Mennyire veszélyes ez? Valakinek van valamilyen rossz tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2019. ápr. 19. 22:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazaból. Nem sok időnk volt megbeszélni a részleteket. A bankár így nevezte. Majd kedden mát többet tudok
2019. ápr. 20. 20:02
 12/18 anonim ***** válasza:

No, hát ha nem sok időtök volt megbeszélni a részleteket, akkor azért óvatosan - könnyen "bevihetnek az erdőbe", mert elég jó ismereteim vannak pénzügyekben, de bizony ilyen hitelről még nem hallottam (még mindig a 6-os)


Amúgy amit írtam a folyószámla hitelkeretről, azt elolvastad, érted?

2019. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen értettem. Viszont nekem betét számlám lesz és nem hitel számlám. Tehat ne rakjanak rá havi x összeget az engedélyem nélkül. Nekem tökéletes a személyi kölcsön is mert csak egy alkalomra kell nagyobb összeg. Mikor majd igénylem ezt a bizonyos összeget akkor majd jobban utána olvasok ennek meg a bankárral is elbeszélgetek erről. Bár szerintem 150-200.000-es kölcsönnek nem lehet olyan eget rengetően nagy törlesztő részlete. Jó persze kamat az megy rá ami érthető de szerintem a vissza adott összeg a 300.000 ft-t nem nagyon meghaladni
2019. ápr. 20. 23:21
 14/18 anonim ***** válasza:

"Jó persze kamat az megy rá ami érthető de szerintem a vissza adott összeg a 300.000 ft-t nem nagyon meghaladni

"


Ha te 200k kolcsonre szivesen rafizetnel egy szazast, akkor nagy bajok vannak arrafele... :)


Kerj kolcson anyadektol, vagy varj a koltozessel, esetleg berelj egy szobat amig osszesporolod a kauciot. Vagy egyaltalan minek berelni lakast ilyen kis bevetellel??

2019. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A valós bevételem nem olyan kicsi. Bőven kifutja egy kisebb lakást. Nekem azzal van bajom hogy nem szeretnék a lakás bérbeadójának egyszerre odaadni 200-300.000 forintot(kaució). Igy fizesse ki nekem a bank és majd részletre visszafizetem neki
2019. ápr. 21. 11:28
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azzal van bajom hogy nem szeretnék a lakás bérbeadójának egyszerre odaadni 200-300.000 forintot(kaució). Igy fizesse ki nekem a bank és majd részletre visszafizetem neki"


Hmm, tehát van/lenne 200 ezred, csak nem akarod a tulajnak odaadni? Ezért megkéred a bankot, hogy adjon helyetted 200 ezret és inkább 250 ezret fizetsz vissza?

Ezzel tudod, kit teszel gazdaggá? A bankot. Te meg kidobsz mondjuk 50 ezret az ablakon.

Ha így van, akkor ez nem valami tudatos pénzügyi gondolkodás...

a lakásbérlésnél meg feltétlenül írjatok szerződést, mennyi időre szól, milyen feltételekkel és az is benne van, hogy milyen esetben foghatja vissza a kauciót.

2019. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Troll.
2019. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

6-os, 10-es vagyok.


Nos, kérdező, megfejtettem, mi az, ami szerinted az "áll-hitel". Az az "A" hitel és pontosan a folyószámla - hitelkeretnek a neve az "A" hitel, amit leírtam a 6-os hozzászólásomban. Szóval csak azt kaphatsz, személyi kölcsönt nem. Egyes bankoknál 20 év az alsó korhatár a személyi kölcsönre, de olyan is van, ahol 23 év.


Viszont folyószámla - hitelkereted lehet.


"Igen értettem. Viszont nekem betét számlám lesz és nem hitel számlám. Tehat ne rakjanak rá havi x összeget az engedélyem nélkül. Nekem tökéletes a személyi kölcsön is mert csak egy alkalomra kell nagyobb összeg. Mikor majd igénylem ezt a bizonyos összeget akkor majd jobban utána olvasok ennek meg a bankárral is elbeszélgetek erről."


Nem raknak rá x összeget, hanem lemehetsz mínuszba mondjuk 200 ezer ft-ig. Azaz pont ugyanúgy egyszer felveszed és apránként visszatörleszted - csak amíg nem fizeted vissza teljesen, addig szinte mindig mínuszban lesz a számlád.


A "bankár" pedig korántsem fogja Neked olyan részletesen elmagyarázni, mint ahogy én tettem itt ezt a 6-os hozzászólásomban - és nem is ez a feladata, hanem, hogy megkösse veled a szerződést. Tájékoztatni fog a szerződés feltételeiről, a működéséről, de a hátrányait tuti nem fogja elmondani - nem hüle a bank ellen dolgozni.

2019. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!