Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közös bankszámla esetén, hogy...

Közös bankszámla esetén, hogy lehet kizárni valakit a bankkártya használatából, ha nem hajlandó hozzájárulni a kilépéshez?

Figyelt kérdés
Milyen jogi megoldások lehetnek ?

2019. ápr. 27. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Bemész a bankba, ha Te vagy a számlatulajdonos (azaz a Te neveden van a bankszámla), akkor közlöd, hogy megszünteted a másik fél jogosultságát, majd, mivel valószínűleg az illető az összes bankkártya adatodat ismeri, másik bankkártyát csináltatsz.
2019. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Persze a jelenlegit letiltod - ez lemaradt.
2019. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb megoldás ha nem a másikat zárod ki, hanem kiveszed a saját pénzed és te magad lépsz ki a dologból és nyitsz egy saját bankszámlát.
2019. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Jó nagy baromságokat írnak itt.


Kérdező, te is el vagy tévedve rendesen.


KÖZÖS bankszámla. Hogy zárhatnád ki a másikat? Ilyen alapon ő is kizárhatna téged.


Milyen jogosultságot vonjon vissza a kérdező? A tulajdonostárs saját jogán rendelkezhet a számlával.



A számlát ne használd tovább és szüntessétek meg.

Ezt is közösen lehet természetesen.

2019. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

"A számlát ne használd tovább és szüntessétek meg.


Ezt is közösen lehet természetesen."


Ügyes vagy négyeske, csak ez volt az alapkérdés, hogy erre a társtulajdonos nem hajlandó. Na ilyenkor mi a helyzet?

2019. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha a bankszámla közös, akkor nem lehet belőle kizárni a másikat.

Viszont ha a bankszámla saját, nem közös, csak adtál egy családtagnak hozzá társkártyát, azt mint számlatulajdonos bármikor megszüntetheted.

2019. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Ne ragozzuk már!! Közös bankszámla, mindkettőjük neve rajta van mint tulajdonos.
2019. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

# 5/7 Időpont tegnap 12:37


Te szerencsétlen! Még engem akarsz hülyének beállítani amikor te nem fogod fel az alapokat sem?


A jogszabályi háttér miatt lehet csak közösen megszüntetni!

Nem azért mert nekem így tetszik, hogy két számomra ismeretlen ember egymás nélkül nem tudja.

2019. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Még engem akarsz hülyének beállítani amikor te nem fogod fel az alapokat sem?"


1. Nem hülyéztelek le.

2. Én azzal tisztában vagyok hogy nem szüntethető meg egy közös bankszámla egyedül, csak mint írtam kérdés az volt hogy van-e jogi megoldása ha az egyik nem akarja megszüntetni.


Erre az lett volna a válasz, hogy nincs, nem nekiesni a másiknak. Kezit csókolom...

2019. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Fiúk-lányok, próbáljuk meg normálisan, érvekkel megbeszélni a dolgot a másik sértegetése nélkül.

ALAPBAN a bankok nem szeretik/nem szoktak belemennia közös bankszámlába - max lehet hozzáférése másnak is, de nem ugyanolyan jogokkal, mint a számlatulajdonosnak - én pl. erről az esetről beszéltem (1-es)


"Számlanyitáskor sok ügyfélben felmerül a kérdés: vajon nyithatok-e párommal közös bankszámlát? Erre a kérdésre a legtöbb banknál nemleges választ adnak, ugyanis ekkor az adott számlának kettő tulajdonosa lenne, melyet a hitelintézetek többsége nem enged. Arra viszont mindegyiknél van lehetőség, hogy az egyetlen számlatulajdonos mellett további, a számla felett rendelkező személyeket adjunk meg."


Aztán van a VALÓBAN KÖZÖS bankszámla, ahol:


"Mi azonban (bankmonitor) találtunk olyan bankot is (1-et, a Gránitbank), amelyik engedi, hogy egy számlának nem egyetlen, hanem akár kettő tulajdonosa is lehessen.


A számlatulajdonosok jogai

A közös tulajdonú számlák esetében mindkettő számlatulajdonos azonos jogokkal bír a számlával kapcsolatban. A másik fél hozzájárulása nélkül vehetnek fel pénzt, utalhatnak, számlához kapcsolódó szolgáltatásokat kérhetnek a saját nevükre. Viszont csak együtt intézhetik egy számla felett rendelkező harmadik személy banknál történő megjelölését ugyanúgy, mint részére a bankszámlához kapcsolatos szolgáltatások igénylését. Ezen kívül folyószámla hitelkeretet is csak együtt tudnak kérni a banktól, és a szerződést is csak együtt módosíthatják. Egyik számlatulajdonos sem határozhatja el, hogy egyedül megszünteti a közösen fenntartott számlát. Ha valamiért meg szeretnék ezt tenni, együtt kell megtenniük."


Tulajdonképpen nem is tudjuk, hogy a kérdező melyikre gondolt, mert ha egy másik embernek is van hozzáférése, azt is szokták közös bankszámlának hívni.


Szóval tényleg felesleges egymásnak esni - várjuk meg a kérdezőt :-)

2019. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!