Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ügyintéző hibájából zárult...

Pezsgő kérdése:

Az ügyintéző hibájából zárult le a bírósági ügyem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fizetési meghagyással éltem, mert bizonyíthatóan tartoztak nekem néhány tízezer forinttal. Amikor ez ügyben elmentem a közjegyzőhöz úgy éreztem, végre megkaphatom a sok-sok hónapja várt pénzem, de sajnos nem volt olyan egyszerű a menet, mint ahogy azt gondoltam. A fizetési meghagyás az egy olyan eljárás, ami megkerülve a bíróságot, közjegyző segítségével juthat hozzá az ember a pénzéhez. Tulajdonképpen ez egy törvényes pénzbehajtás, ami perré alakulhat át, ha a kötelezett nem fizet. A fizetési meghagyás benyújtása után az adósom ellentmondással élt, tehát nem ismerte el tartozását, amit nem értettem, hiszen papírjaim voltak a tartozás alátámasztására. Ügyvédet is fogadott, gondolta, majd a segítségével valahogy elkerüli az adóssága kifizetését. Közben kaptam a közjegyzőmtől egy levelet, amelyben leírta, hogy az ellentmondás kézhezvételétől számított 15 napon belül adjak le az illetékes bíróságon egy beadványt, és rójak le 10 ezer forintot. Én eleget tettem a kérésnek, és Budapestről leutaztam vidékre, abban a hiszemben, hogy ha elintézek mindent, végre hozzájuthatok ahhoz a pénzhez, ami engem jogosan megillet. Az első utam a polgári irodába vezetett, ahol az ügyintéző megkért engem arra, hogy írjam le részletesen, miért indítom el a pert, majd a beadványt és a bizonyítékaimat 3 példányban másoljam le, és adjam le neki. A beadványt gondosan megfogalmaztam, ezután a segítségét kértem, olvassa el, és ha gond van vele, javítsuk ki együtt. Amikor a gondolataimat papírra vetettem, ő elolvasta azt, majd megdicsérte, azt mondta, ez így nagyon jó lesz. A bizonyítékaimat kérése alapján lefénymásoltam, az ügyintéző hölgy pedig szétválogatta azokat, majd mindegyik irattömbre nyomott egy-egy pecsétet. A furcsa az volt számomra, hogy a nevemen fennakadt, olyan érzésem támadt, mintha előre tudta volna valahonnan, hogy érkezni fogok. Talán az ügyvédtől? Utószóként közölte, hogy örül, hogy segíthetett, de ha esetleg kifutottam volna az ügyfélfogadási időből, az iratokat a postaládába is bedobhattam volna. Kérdésemre, hogy tartozom-e valamivel, nemmel felelt, egy hónapon belül kapok levelet, amiből kiderül majd az ügy végeredménye. Ma kaptam meg a levelet a bíróságtól, aminek alapján az ügyet lezártnak tekintik, ugyanis nem fizettem be az illetéket, bár azon kívül minden megfelelő volt. Az ügyintéző hölgy nem kérte el a pénzt, vagy csak nem akarta? Talán az ügyvéd súgott neki, hogy érkezem, és azért rágódott a nevemen? Elcsüggedtem, mert ezen bukott meg az igazam. Mit tehetnék?

2013. nov. 7. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Újabb fizetési meghagyással élsz...
2013. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon kavarod a dolgokat. FMH akkor alakul perré, ha ellentmond az adós, nem pedig akkor, ha kifizeti a tartozást, akkor lezárul az eljárás. Az FMH-val nem megkerülöd a bírósági eljárást, vannak a kisértékű ügyek (max 1 millió Ft ügyérték), amelyek esetén kötelező az fmh. Ha nem fizeted ki az illetéket, azért te felelsz, idézés kibocsátása nélkül elutasítják a keresetedet. Az ügyintézőnek észre kellett volna vennie, hogy a kereseted felzetén nincsen illetékbélyeg. Mindegy, ezt most megszívtad, új fmh, és az fmh-n feltünteted a most felgyülemlett költségeket is.
2014. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, kicsit ellentmondásos, mint egy perré alakuló FMH...

"Közben kaptam a közjegyzőmtől egy levelet, amelyben leírta, hogy az ellentmondás kézhezvételétől számított 15 napon belül adjak le az illetékes bíróságon egy beadványt, és rójak le 10 ezer forintot. Én eleget tettem a kérésnek..."

Ha eleget tettél a kérésnek, és leróttad az illetéket, akkor miért utasíthatták el ez okból a kérelmed?

2014. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!