Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Februárban vettünk fel személy...

Adrienn11 kérdése:

Februárban vettünk fel személyi kölcsönt 2,5 milliót az Otp-nél. Havonta 55 ezerrel fizetjük. Párom nettó fizetése 320 ezer Ft. Szeretnénk felvenni ismételten még egy személyi kölcsönt, ami 4,5 millió Ft. Tud még adni kölcsönt a bank?

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 21:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
picit matekozni kéne, de látom az nem megy. ha 2.5 re fizetsz 55-öt, 4.5-re 95 lenne a törlesztő. na ez így 140. szted a bank hülye??
2019. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A bank mit mond?
2019. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
A fizetés 50%-ig mehet a törlesztő, nettó 400k-ig, felette 60%
2019. máj. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Párom nettó fizetése 320 ezer Ft." És a Tiéd???


Nem véletlenül kérdezem, ugyanis nekem nagyon úgy tűnik, a párodat valami irdatlan nagy adósságba fogod belehajszolni - már ha egyáltalán megadja a bank... Nem valószínű...


Elgondolkodtál már azon, hogy mi lesz, ha valami miatt a párod még mondjuk nem is veszti el a munkahelyét, csak kevesebbet keres - egy hoszabb betegállomány, amikor csak 60 %-ot kap, stb.


Nem "károgásból", hanem komolyan mondjuk, hogy megvédjünk Titeket: tényleg bele fogtok fulladni a hitelbe, ha megkapjátok.

2019. máj. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Február óta elment 2.5 misi?

Gondolom nem házra kell mert arra lakáshitelt vennétek fel.

Mire kellhet amire megéri 10 évi adósság?

Inkább gyűjtsetek arra amire kell.

2019. máj. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
35%
Lehet a dolognak egészségügyi háttere is például, bár remélhetőleg nem erről van szó. Én voltam ilyen élethelyzetben legnagyobb fájdalmamra. Mindent egy lapra feltéve egyáltalán nem érdekelt, hogy bele fogok fulladni a hitelekbe, ha egy szerettem gyógyulása a cél. Csak azért írtam, van olyan is, hogy nincs idő azzal szarozni, hogy mi lesz, hanem azzal kell foglalkozni, ami van.
2019. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a bank tud még kölcsönadni.


Csak nem fog.

2019. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként soha nincs olyan, hogy "nincs más megoldás".


Mindig van más megoldás. Ezernyi.


A jelenleg síró exdevizahitelesek is abban a tévhitben ringatták magukat, hogy "nincs más megoldás". Lett volna, csak hát a kapzsiság nagy úr...

2019. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
47%
Így kell csinálni évtizedekre egy valamivel átlag alatti fizetésből egy kifejezetten tré, segédmunkás fizut a törlesztőkkel.
2019. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

" Mindent egy lapra feltéve egyáltalán nem érdekelt, hogy bele fogok fulladni a hitelekbe, ha egy szerettem gyógyulása a cél. "


Igen, 16-os, ez teljesen érthető és nagyon nemes dolog, csakhogy itt saját magad vállaltad a hitelt - a kérdező meg - legalábbis a kérdésből egyenlőre ez derül ki: - a párja, tehát nem a saját fizetésére hivatkozik, Őt kergetné bele valami irdatlan adósságba - azért ez nem ugyanaz...

2019. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!