Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 25 évesen havi nettó 1 millió...

25 évesen havi nettó 1 millió Forint jövedelemmel és 8 hónap igazolt vállalkozói múlttal milyen feltételekre számíthatok nagy értékű autó-hitel igénylésénél?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Remélem nem lóg ki túlságosan a kérdésem a sorból, szeretném a közönség segítségét kérni, hogy némiképp felkészülten tudjak nekiesni egy szakértőnek, vagy akár egyből az ügynek/ügyintézőnek.


-----


A közeljövőben, 2019 tavaszán autóhitelt szeretnék felvenni egy 10-15 millió Forint értékű, jelenleg 1-2 éves autó megvásárlására (a konkrét példány még nem eldöntött, innen az intervallumhasználat).


A vásárlás célja a jelenlegi 10 éves autóm lecserélése egy olyanra, ami egyrészt remek élményt nyújt vezetés közben (szeretek hobbiból vezetni és autóval utazni), másrészt legalább 6 évig megbízhatóan fog szolgálni.


Online cikkekből, ismerősöktől, szülőktől tudom, hogy az autóhitel elbírálása nagyon flexibilis lehet, függően a megvásárolandó autó életkorától, jövedelemtől, meglévő munkaviszonytól, önerőtől, etc.


Ezek az én esetemben:


- jelenleg 1-2 éves autó, 10-15 millió Forint értékben

- ~3-4 millió Forint önrész

- ~4 év futamidő

- havi 800.000-1.500.000 igazolt jövedelem, változó (nettó, tisztán)

- 8-9 hónap vállalkozói múlt (a hitel tervezett felvételének időpontjában, azaz 2019 tavaszán)


Számításaim szerint havi 150.000-250.000 Forint törlesztőrészlettel kell számolnom, ami bankszámla-kivonatom alapján tökéletesen belefér a költségvetésbe.


További tudnivaló, hogy egy viszonylag nagy teljesítményű sportautóról van szó (200-300 LE), ami úgy gondolom, kockázati tényezőnek számít a hitelbírálat folyamán. Jogosítvánnyal cca. 7 éve rendelkezem, nincs szabálysértés vagy büntetés nyilvántartva.


A kérdésem általánosságban arra irányul, hogy milyen lehetőségekre számíthatok, de konkrétabban:


- Jó esély van rá, hogy külön fedezetet fognak kérni?


- Jó esély van rá, hogy a hitelhez kezest fognak kérni? (szüleim hitelképesek és perfekt hiteltörténettel rendelkeznek, de koránt sem rendelkeznek olyan jövedelemmel, mint én)


- Jelenleg apróbb hiteleim vannak (Diákhitel I.), illetve egy részletfizetési megállapodásom az egyetemmel ahol korábban tanultam, ezek számomra lényegében nemlétező tételek, azonban egyelőre nem szeretném egyben kifizetni őket; befolyásolhatják a hitelbírálatot?


További konkrétum egyelőre nem jut eszembe, a válaszokat előre is köszönöm! :)


-----


UI: talán a téma miatt érdemes lehet hangsúlyozni, hogy egyelőre csak mérlegelem a döntésemet, nem hirtelen felindulástól vezérelve érdeklődöm, a hitelfelvételt 2019 tavaszára tervezem, így hónapok állnak még rendelkezésemre a végleges döntés előtt.



2018. nov. 16. 15:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Milyen vallalkozasod van? Ha van egy ceged >20 millionyi eszkozokkel, lehet eselye. Ha viszont te magad vegzel valami munkat alvallalkozokent es abbol van a beveteled, ingatlan fedezet vagy kezes nelkul kizart. Gondolj bele, balesetezel, kinyirod magad es totalkaros lesz a verda, a bank bukta a teljes osszeget.
2018. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a dolgok jelenlegi állása szerint alvállalkozó vagyok hosszú távú szerződéssel (legalábbis amit igazolni tudok).
2018. nov. 16. 16:00
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha belepakolsz kicsit tobb önerőt akkor nem lehet gond, mondjuk én inkabb vártam, es csak 1 év után vettem meg az új, full extrás 7es BMW met
2018. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

17:02

Köszönöm a választ, a helyzet az, hogy jelenleg nem akarom elkölteni erre a készpénz-tartalékomat, szívesebben megyek bele egy számomra nem megterhelő hitelbe, ha utána nagyobb készpénz marad nálam (igaz ez arra is, hogy egyben kifizetem később, és arra is, hogy nagyobb önerőt fizetek most).


(a 7-eshez pedig őszinte gratulációm, ha nem ugratás)

2018. nov. 16. 17:11
 5/29 anonim ***** válasza:
Miért lenne ugratas? En ugy voltam vele hogy a vállalkozás barmikor csodolhet... Ezert inkabb osszeszedtem a penzt, kegyetlen 6 hónap volt...
2018. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Akkor csak egyszerűen őszinte gratulációm! :)
2018. nov. 16. 17:16
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedbe ilyen bevétel mellett nem hiteleznek, vagy ha mar kölcsön akkor inkabb lízing, azt le tudod irni
2018. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

17:20

Köszönöm a választ, KATA-s egyéni vállalkozó vagyok (lényegében Freelancer, hosszú szerződésekkel) -- mivel ez fix tételes adó, így IIRC nem tudom leírni, szóval ez az én esetemben nem szempont.

2018. nov. 16. 17:28
 9/29 anonim ***** válasza:
36%
Ja, akkor nem szóltam, szerintem siman megveheted, akar 2 szer ilyen dragat is hitelt kapsz
2018. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Azért egy kevesebb, mint egy éves vallalkozasnak aminekletart uzketi éve és kataskent navos jövedelem igazolása is csak összesen 4 hónap × százalékáról lesz tavasszal.Annyira nem bíztatnám túl optimistán.
2018. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!