Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Februárban vettünk fel személy...

Adrienn11 kérdése:

Februárban vettünk fel személyi kölcsönt 2,5 milliót az Otp-nél. Havonta 55 ezerrel fizetjük. Párom nettó fizetése 320 ezer Ft. Szeretnénk felvenni ismételten még egy személyi kölcsönt, ami 4,5 millió Ft. Tud még adni kölcsönt a bank?

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 21:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem tudjuk, van-e még eltartott a családban, azaz gyerek? Ugyanis a bank nem csak a fizetést nézi, hanem azt is, milyen keresetek vannak, hányan élnek belőle, hány éves a hiteligénylő, mekkor a jövedelem, stb.
2019. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
13%

#13 vagyok, megint leírom a sok lepontozós funkcionális analfabéta gyökérnek:


A JTM szabályai ugyan változtak 2018 októberétől, de ezek a változások a JELZÁLOG alapú hiteleket érintik, ott is a rövid futamidejűeket/makatperiódusuakat. Ezeknél <5 évnél a jövedelem 25%-ig mehetnek a törlesztők, 5-10 év között 35%-ig, a fölött visszaállt az 50%.


A személyi hitelekre változatlanul érvényes a 400k jövedelemig 50%, a felett 60%.

2019. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
38%
22es igazad van én irtam butasagot a 30%al
2019. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

22-es:

1.- Attól, hogy valaki (nem én) rosszat ír, még nem jogosít fel arra, hogy gyökérnek nevezz másokat. Normális, emberi hangnemben is lehet kommunikálni. Kössz.


2.- lehet, hogy a jogszabály 50%-ot engedélyez, de a bank sem hüle, egy nettó 320 ezres fizetésre - főleg, ha gyerek is van - nem fog 50 %-ot beterhelni. meg 2-3 hónapja vettek fel hitelt... Vannak bankok, ahol pl. szabályozzák, hogy x időn belül nem vehet fel újabb hitelt (hiszen ilyen rövid idő alatt még azt sem látja a bank, hogy tudják-e rendesen fizetni?)

2019. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

#13/#22 vagyok: a hangnemért elnézést, nem nektek szántam, mindenki tévedhet és az MNB-változások is frissek. Elsősorban a lepontozóknak szántam.


És utolsó: igen, a JTM-szabályozás valóban csak egy elméleti maximum, a bank hitelbírálati folyamatai igen titkosak és nem is kötelesek megindokolni, hogy miért nemm kapja meg az igénylő a hitelt.


Kérdező: tehát a JTM-et figyelembe véve - elvileg - még vehetnétek fel, de nem valószínű, hogy a bank adna és én sem javasolnám, az már havi 110-130k törlesztő lenne, ráadásul a szabadfelhasználású személyi kölcsönök kamata az egyik legmagasabb. Talán ekkora fizu mellett, valamint ha TÉNYÉEG szükségeket van rá, akkor az feltételek teljesülése esetén én ezt ajánlanám:


[link]

2019. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

13,22,25

Nagyot nőttél a szememben: ritka emberi tulajdonság, hogy valaki képes elnézést kérni.


És igen, szerintem is az lesz, hogy elvileg talán adhatna, de nem fognak adni.

2019. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%
Tátott szájjal rohansz be a faszerdőbe, virágzáskor.
2019. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
87%

#26:

13,22,25 vagyok Köszönöm, jól estek a szavaid. Elsősorban segíteni járok ide, mint inkább kérdezni. Előfordul, hogy néha elkap a hév az általános dezinformáltság miatt, mégegyszer elnézést kérek, nem azoknak szántam, akik segíteni próbáltak :)


A kérdező pedig remélem, hogy megoldja újabb hitel nélkül.

2019. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!