Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen eljárásban részesülök,...

Milyen eljárásban részesülök, ha talált bankkártyával fizetek?

Figyelt kérdés

Találtam egy bankkártyát, amit lejártnak véltem. Látni akartam egy hibaüzenetet a bank részéről lejárt bankkártyára vonatkozóan ezért használtam egy terminálnál a paypass funkciót. Kiderült hogy nem járt le, sikertesen lefutott a tranzakció, majd azt remélve, hogy a taulajdonos végre letiltotta, újra használtam, de akkor se tiltotta le és ez így folytatódott napokig. Végül letiltotta.

Holnap be kell mennem a rendőrkapitányságra. Mi a legrosszab ami történhet? Mire számítsak, valakinek van tapasztalata, esetleg ügyvéd?


2019. máj. 8. 22:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sántít a meséd - már rögtön az első két mondatnál bukta:

1.- "Találtam egy bankkártyát, amit lejártnak véltem."


Rajta van a kártyán az érvényességi ideje (hónap, nap)


2.- "Látni akartam egy hibaüzenetet a bank részéről lejárt bankkártyára vonatkozóan ezért használtam egy terminálnál a paypass funkciót."


Paypass-es fizetéskor a terminálnál nem fogsz üzenetet kapni a banktól, hogy lejárt a kártya, csak azt, hogy elutasítva, "sikertelen tranzakció". Ezt írja ki akkor is, ha letiltotta a tulajdonos a kártyát és akkor is, ha lejárt a kártya - szóval "ez sem jön be".

2019. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!