Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kell várni ahhoz,...

StarkN00B kérdése:

Mennyit kell várni ahhoz, hogy tudjak fizetni a bankszámlámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap délután raktam fel pénzt a számlámra, mert neten szerettem volna valamit venni. Beírtam az adatokat, majd az az üzenet fogadott, hogy ezzel a kártyával nem lehet fizetni. A hely, ahol vásárolni szeretnék, elfogadja az olyan típusú kártyákat, amilyen nekem van, ezzel nincs probléma. Nem is írtam el semmit, mert végül is elfogadta, csak nem tudtam vele fizetni. (A kártya még messze nem járt le)

2019. máj. 17. 08:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy dollárral szeretnék fizetni. (Nem tudom ez mennyit számít)
2019. máj. 17. 08:58
 2/9 anonim ***** válasza:

"Tegnap délután raktam fel pénzt a számlámra, mert neten szerettem volna valamit venni"


Hol? Bankfiókban? Mert akkor az azonnal a bankszámládra kerül. Viszont, ha egy másik bankszámláról utaltál 4 óra után vagy egy bankautomatánál befizettél, akkor az egyáltalán nem biztos, hogy azonnal rákerül a számládra a banki időn kívül. Szóval ha még tegnap este akartál vásárolni, akkor lehet, ezért nem sikerült.


Ezek szerint nincs netbank hozzáférésed, hogy meg tudd nézni a számlád egyenlegét?


Ezen kívül még egy dolgot tudok elképzelni: lehet, be van állítva vásárlási limit, aminél nagyobb volt a vásárolni kívánt termék ára.

2019. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Látom, közben írtad, hogy dollárral szeretnél fizetni: ha ft számláról fizetsz dollárt, akkor nem annyiba kerül a termék, mint amennyi oda van írva, pl. 10 dollár, hanem a bank pénzt számít fel az átváltásért, ráadásul a postaköltséget is felszámolja. nem tudom, ezeket mind belekalkuláltad-e? Lehet, simán csak nem elég pénzt tettél fel.
2019. máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ATM azonnal jóváírja hétvégén is.
2019. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ATM-nél fizettem. Akkor ezek szerint nincs rajt elég? Konkrétan 70$-t szeretnék fizetni, ami ugye kb. 20-21000Ft. A kártyámon most 22000Ft van. Egy szolgáltatást szeretnék venni, tehát nem egy olyan terméket, ami "házhoz jön"
2019. máj. 17. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az kevés lesz. Tegyél még rá egy kicsit. Az a baj, hogy a kártyatársaság először euróra váltja a forintot, majd azt a bank dollárra. Így a dupla váltás miatt kicsit magasabb az árfolyam.
2019. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Melyik bank és milyen kártya? Mert a Visa USD-ben terhelődik, ott nincs dupla váltás, de a Mastercard Euroban, ott tényleg előbb forint-Euro (a bank árfolyamán) majd Euro-Dollár (a Mastercard árfolyamán) váltás van.


És nem minden bank engedi a netes vásárlást pl a mastercard electronic kártyákkal.

2019. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
OTP Bank, MasterCard kártya valóban.
2019. máj. 17. 12:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Tehát "csak" annyi, hogy többet kell ráraknom?
2019. máj. 17. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!