Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Teendők bankkártya elvesztése...

Teendők bankkártya elvesztése esetén?

Figyelt kérdés

Elhagytam a bankártyámat, szóval beléptem az internetbankba (telefonon keresztül nem tudtak segíteni, mert azonosítók kellettek volna) és egy darabig gondolkoztam, hogy letiltsam-e a kártyát. OTP-s vagyok és pont pár éve mesélte egy ismerősöm, hogy tízezerért tiltották le neki a kártyát (ez nekem rengeteg pénz, diák vagyok és 50k van a számlámon, kb meghalnék enélkül)


Szóval letiltás helyett beállítottam 10k napi vásárlási limitet és elutaltam az egész összeget egy ismerősömnek, majd csinálok teljesen új bankszámlát, nekem bőven megér egy tízest (-új kártya díjja).


A kérdés, hogy van még valami teendőm, vagy ez működhet?



2019. máj. 19. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Bemész a bankba, megszünteted a számlát, az éves kártyadíj időarányos részét visszakapod és kiadják készpénzben, 1000 Ft alatt ingyen, felette egy pénztári felvétel díjáért. Utána elköszönsz, bemész egy másik bankba (ne az otpnél nyiss újat), nyitsz egy új számlát, a Neptunban meg frissíted.
2019. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

" OTP-s vagyok és pont pár éve mesélte egy ismerősöm, hogy tízezerért tiltották le neki a kártyát "


Nezd meg a kondicios listaban pontosan, hogy mennyibe kerul a letiltas, ne ilyen "par eve meselte nekem valaki" infokra alapozd a donteseid.

2019. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Le kell tiltatni a

kártyát

2019. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A letiltás az

ingyenes

2019. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy vonaton vettem észre, hogy benne hagytam az automatában (igazán csipoghatna ilyenkor), és nincs mobilnetem, szóval mindezt a vonat wifijén kellett intéznem, ami öt percig töltött mindent és egyébként is kivert a frász, szóval nem volt kedvem utánanézni, hanem minél gyorsabban tenni akartam valamit.


Most viszont utánanéztem és elvileg nem ingyenes, a pontos költséget nem találtam meg egy régi cikk alapján 5-10k+új kártya díjja.

2019. máj. 19. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ügyes voltál, gyorsan intézkedtél, nagyjából jót is csináltál, de!

- pl. a vásárlási limitet nyugodtan beállíthattad volna 0-ára is - így semennyit nem tudna levásárolni róla, hacsak nem az volt a szándékod, hogy "lebukjon" a megtaláló, ha használja.

- amit meg kéne még csinálnod, bár remélem a PIN kódod nem volt a kártya mellett, vagy a kártyán, hogy a készpénzfelvételi limitet is beállítod 0-ára.

- az ismerősnek való pénz átutalás nem volt épp szerencsés dolog, ugyanis ilyenkor a saját számládon is tudsz olyan műveletet végezni, hogy nem férnek hozzá a pénzhez - mégpedig ez szintén az internetbankon keresztül a Megtakarítások, lekötés. Szépen lekötöd a számlán lévő pénzed (az ilyenkor elkülönül, nem jelentkezik a számlán) és azt utána csak Te tudod "feltörni", újból hozzáférni.

2019. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, még annyi, hogy a limitbeállításoknak is van egy minimális díja - legalábbis nekem felszámoltak 50 ft-ot rá - de annyit mindenképpen megér :-)
2019. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
0-ra akartam, de az otp-nál 10k a minimum. Ezután jutott eszembe, hogy átutaljam az egészet. A lekötésről nem tudtam.
2019. máj. 19. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam, hogy nem tudtál a lekötésről - azért is írtam, mint lehetőség.

Én meg azt nem tudtam, hogy 0-ára nem lehet állítani (ez biztos? kipróbáltad? )

Na, akkor most mindketten tanultunk egymástól :-)

2019. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!