Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vegyek fel diakhitelt? Illetve...

Vegyek fel diakhitelt? Illetve lehet kisebb osszeget is felvenni?

Figyelt kérdés

Tudom, rakereshetnek, de szukitem, mit szeretnek, es akkor nem neznek meg szamos mas ajanlatot.

Olyan hitel erdekelne, ami szabadon felhasznalhato (nem tudom, van e ilyen diakhitel keretein belul), amit raerek fizetni a tanulmanyaim utan, vagy ha ez mar nagyon extra, akkor kicsi a kamat ra. Valoszinuleg kell felvennem, vagy valamit kell szereznem, mert megyek egyetemre szeptembertol, itthonrol nem szamithatok segitsegre. Megyek majd dolgozni a nyaron, de az a penz, ha jol meg is fogom, akkor sem tart sokaig. Nagyon konnyen eltevedek a dolgokban, a fontossagi sorrendet felcserelem. Nem munka undorom van, de ismerem magam, nem tudnam eloszor osszeegyeztetni a tanulast es a munkat. Mindenkepp szeretnek dolgozni egyetem mellett, de nem rogton az elejen. Parszazezer ft kene, esetleg ha luxus osszeget, ami nekem sok, akkor 1milliot. Ez lehetseges?



2019. máj. 21. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lehet a diákhitel, de csak egy félévi összehet tudsz felvenni egyszerre. Viszont utána lemondhatod, ha már melózol.
2019. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, ezt nem teljesen ertem.

A penz nem az egyetemre kene egyebkent, hanem kajara, ruhara, berlet stb. Szoval allamin lennek, csak melle nincs "koltopenz"

2019. máj. 21. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Melyik része nem érhető?


Fel lehet venni megélhetésre. Havi X összeget. Vagy havonta kapod meg, vagy félév elején egyben 5Xet. De ha a második félév elején már dolgozol, akkor mondhatod azt, hogy mostantól nem kérsz.

2019. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igy mar mindent ertek, koszonom!
2019. máj. 21. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy hitel helyett halasztasz 1 évet és melózol.


Vagy külföldi nyári munkába veted magad ott lazán összejön és kezdheted is az éved.


Vagy ha értesz valamihez csinálj belőle bevételt.

Anno pár éve a nullából alkottam 2x annyi "zsebpénzt", mint ami anyám akkori fizetése volt.

Tanulás melletti hobbiból.


+ menj rá önismeretre, célok, értékrendek fixálása agyban. Mit miért kell tenned.


Volt olyan időszakom, hogy mindenemet feltettem egy cél érdekében és máson se éltem, mint kenyér+200ft-os olcsó nagy tesco-s májkrémen 😌

Megfelelő mennyiség bevitelben megvolt csak baromira unalmas ízek.


De az alkotásokba beleölt összeg (ami akkor mindenem volt), az csak 5%-t adta ki a haszonnak/bevételnek.


Agyalj egy sort mit akarsz. Informálódj, kutakodj.

S ne hagyd magad hitelbe verni!

Rengetegen rába€&nak.


Viszont érezni lehet az írásodból, hogy a pénzt nem igen értékeled, még úgy se ahogy én gondolok rá, mint multifunkciós eszközre.


Mennyi volt a legtöbb pénz amit valaha fogtál a kezedben, úgy hogy az a saját munkádból lett?


" pár százezer" - ez a kifejezés, mintha semmiség lenne számodra, holott pont kellene, de nem tudod megoldani. Ez miatt tettem fel a fenti kérdést.


Meg kell tanulnod bánni is a pénzzel és értékrenddel, de úgy látszik te is csak a "nagybetűs" életben fogod megtapasztalni.


Vagy ott se, mint tesóm, akinek mai napig nincs egy fillérje se félre rakva, pedig jó helyeken dolgozott/dolgozik.


Ne akarj olyan lenni, s szedd össze magad legalább fejben. 😉

2019. máj. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legyél vallakozo
2019. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mar halasztottam egy evet, ami megviselt. Tipikusan a jo tanulo csoportban voltam, ahol alap gimi utan az egyetem. Es nem akarok kiesni ebbol ugy, hogy erettsegiztem most pluszba. Tehat kihagyni evet nem szeretnek. Jol banok a penzzel, meg is becsulom, es sosem eltem a szuleim penzebol, mindig dolgoztam nyaron, volt felretett penzem. Most is dolgozom majd, hogy egyetemre gyujtsek. A parszazezer nem lekicsinylo akart lenni. Csak erdeklodom, hogy van a hitelfelvetel, de ha csak 200at tudnek felvenni, akkor sem fintorognek. Nem is nagyon az osszegen volt a hangsuly,hanem azon, hogy ha felveszem, akkor a visszafizetes mikent mukodik.
2019. máj. 24. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Felev elejen egy osszegben 350 ezret vagy havi 70 ezret vehetsz fel maximum de ennel kevesebbet is. A kamat 2,2% evente, tehat a 350 ezer 1 ev alatt 7700 Ft-ot kamatozik az havi 641 Ft. Ha 10 felevben felveszed 3,5 millio + addigi kamatok par tizezer, az mar evi 77+ ezret kamatozik havi 6-7 ezret.
2019. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!