Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok így személyikölcsönt?

Kaphatok így személyikölcsönt?

Figyelt kérdés
Személyikölcsönt szerettem volna felvenni. Voltam is bent a bankban azt mondták rendben van minden de mégis elutasítottak. Sosem volt még hitelem, tartozásom és állandó a keresetem. Azt mondták a korom lehet a baj pedig elmúltam 21 és az az alsó korhatár. Most adóstárssal próbálnám meg felvenni a kölcsönt viszont ő tartozás miatt bar listára került. Két éve kifizette a tartozást lehetséges hogy még a listán van? Kaphatok kölcsönt ha esetleg rajta van?
2019. máj. 23. 08:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Akkor keress egy olyan bankot, ahol ismerik a törvényeket. 5 éve még 50 százalék volt. Talán.
2019. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem Te melyik banknál vetted fel az 1milliót?
2019. máj. 23. 11:27
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
KH
2019. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

E szerint valóbab 50, 400 nettó felett 60% terhelhető:


[link]


Más kérdés, hogy ez csak egy max. határ, a banknak nem kötelező adni. Minimálbér, épp hogy csak betöltötte a korhatárt, lehet, hogy a próbaidő se telt még le, vagy ez az első munkahelye, vagy azt látják, hogy volt már több is, de mindenhonnan elment 1-2 hét után és aztán hónapokig munkanélküli volt, nem jött pénz a számlára... Ki tudja? Mindenesetre a minimál önmagában nem valami vonzó kilátás egy bank számára :P


Én csak azt nem értem, az ilyen ember miért nem ugrál egyik munkahelyről a másikra, amíg olyat nem talál, ahol nem minimál van? Elvégre vesztenivaló semmi, a minimált elvileg mindenhol meg kell kapnia.

2019. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elméleti maximum, de a bankok nem csak ez alapján bírálják el a hitelt. Van olyan mérőszám is pl, hogy mennyinek kell maradnia megélhetésre. Ha a minimálbérnek a felét megterheled, akkor 50ezer marad, ez bőven a létminimum alatt van. A létminimum emlékeim szerint 90ezer körül van.
2019. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért dolgozom itt mert szertem amit csinálok és a beosztásom is szuper ugyan a minimálra vagyok bejelentve de nem csak annyit keresek a hónapban de ugye ezt a bank nem látja. Egyebként ismerek olyat aki szintén minimálbéres és 3 milliót vett fel úgy hogy 35ezret törleszt havonta nem tudom pontosan hány évig. Az hogy jöhetett össze?
2019. máj. 23. 12:02
 17/17 anonim ***** válasza:
Amúgy 21 évesen mi késztet arra, hogy nyakig eladósítsd magad? Mi a jó ebben? Már az elején elcseszed az életedet...
2019. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!