Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nav adósság 6 év sikertelen...

Nav adósság 6 év sikertelen behajtás után elévül?

Figyelt kérdés
Egy összegben követelt mindenféle eredetű adósságokat ömlesztve a nav és ráterhelte egy a nevemen lévő ingatlanra így ezt a kettőt együtt elengedtem. Egy darabig küldték az értesítőket árverezési időpontokról majd ez elmaradt nagyjából akkor amikor a 6 év letelt. Teljesen más ügyben jártam náluk a Dózsán a központban és allítják hogy csak valami teljesen más pár tízezres adósság van a nevemen. A kérdés tehát az hogy elévül a behajtási jog ebben a formában? Vagy ráterhelték a házra azért szabadultam? Ezt a földhivatali betekintőből sem tudtam kihüvelyezni, mert a régi többmilliós tételek szerepelnek kb a hatodik év végéig, majd később csak új parkolásis gyorshajtásis összegek hozza nem adva a korábbi töbmilliós adóssághoz, új különálló tételként.

#jog #adósság #elévülés #NAV #jelzálog #hitel #ingatlanjog #betekintő #valami ingatlanos jogos ember aki itt ingyen válaszol király lenne
2019. máj. 24. 19:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hülyeséget mondtam, csak adótartozás. Ebben az esetben is el nem évülő ha az ingatlanra kerül?
2019. máj. 26. 20:06
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez nem lehetseges így: adótartozást a nav próbált behajtani de nem sikerült 5 év alatt -> elévült a behajtáshoz való jog de ez ipso iure hivatalból nem jelent mentesülést hanem perrel kell érvényesíteni? A nevemről lekerült az 100%
2019. máj. 26. 20:11
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elévülés akkor működik, ha nem történt semmilyen intézkedés a nav részéről. Elévülést hivatalból sehol nem vizsgálnak, neked kell arra hivatkozni. De mivel - ahogy te is írtad - megpróbálták behajtani ezért nincs szó elévülésről. Azt nem tisztáztad viszont, hogy miért nem sikerült a behajtás. Azt sem tisztáztad, hogy mikori, illetve milyen eredetű tartozásaid vannak. Ilyesmi infók nélkül ne várj értelemes választ. Így mindenki csak az általános szabályt tudja az elévülésre mondani, amivel én is kezdtem.
2019. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Világos. Jogos. Tehát ADÓtartozás jellegű az egész. Hivatalos keresetem nem volt végig. 2007-2013-ig próbálták behajtani az egyetlen lehetséges módon ami velem kapcsolatban rendelkezésükre állt, az egy darab ingatlan árverezésével ami a nevemen van. Három/négy sikertelen árverezés után több aktivitás nem történt, ennek immár 6 éve. Ahogy én értesültem adótartozás esetében a behajtási esemény sem szakítja meg az elévülést, de ilyen értesítők levelek biztosan nem. A kettő közül egyik sem történt egyébként 6 kerek éve. Szóval ha elévülhetett, biztosan elévült. A kérdés az, hogy ez a szituáció szerintetek egy potenciálisan érvényesíthető elévülés általi teljes mentesülést jelent e? Vagy ahogy valaki korábban írta, ha ingatlanra került át névről akkor az nem évül el. Mondjuk ennek a logikáját nem értem mert ha az ingatlan eladása nem fedezi a tartozást akkor belenyugszanak a kieső összegbe? Logikusabb lenne a nevemen hagyni és úgy árverezni az ingó és ingatlan vagyonomat + inkasszó.
2019. máj. 27. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!