Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol nyissak lakossági bankszám...

Hol nyissak lakossági bankszámlát?

Figyelt kérdés

A mostani számlám az OTP-nél van. Összességében elégedett vagyok velük. A netbankjuk és az appjuk nekem bejön. Nagyon örülök az Apple Pay-nek is. A személyes ügyfélkiszolgálásuk kritikán aluli, de az elmúlt 3 évben talán két alkalommal kellett bemennem, úgyhogy ez engem annyira nem érdekel.


A lényeg, hogy szükségem lesz egy második bankszámlára. Nézegettem az ajánlatokat, de egyik bankról sem igazán találtam valós véleményeket.


Melyik bankot ajánljátok? Ti melyiknél vagytok? Az ár annyira nem érdekel, csak jó legyen.


Takarék, CIB és Raiffeisen nem jöhet szóba.



2019. máj. 27. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mire akarod hasznalni? Nincs ertelme kizarni Cib/Rafi-t, mert a nagyok kb egy szinten vannak, az egyiknel ez problemas, a masiknal meg az, de osszesegeben sokkal profibbak az olcsobb alternativaknal.
2019. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

"Ti melyiknél vagytok?"


Granitnal vagyok. Nekem tokeletes eddig. De hogy ezzel te mit jutottal elorebb azt nem tudom.

2019. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1: Egyéni vállalkozó leszek, el szeretném különíteni a magán és vállalkozói pénzügyeimet. Az OTP előtt a CIB-nél voltam, nagyon nem bánom, hogy eljöttem. A digitalizációhoz való hozzáállásuk anno borzasztó volt, de ahogy hallottam, most sem megy nekik igazán. Tiszta vicc, hogy JAVA alapú "netbankjuk" van. A másik probléma, hogy telefonon / online kb. semmit sem lehet intézni, mindenért be kell menni. A Raiffeisen-nél pedig még egy normális telefonvonalra sincs pénz, a netbankjuk pedig egy gagyi, Cardinal-féle csoda.


#2: A Gránitról olvastam, hogy sokaknak bevált. +1 vélemény.

2019. máj. 27. 18:49
 4/20 anonim ***** válasza:
18%

Miert nem ugyanannal a banknal nyitsz megegy szamlat?


CIB-nek van nem JAVAs netbankja is ujabban. Azt kene kideritened, hogy AFA alany leszel-e, azaz kotelezett ceges szamla nyitasara, ha igen, erdemes bevallalni a Granitot, naluk a legolcsobb, de ha nem, ne szivasd magad veluk.

2019. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szeretném a vállalkozást szinte teljesen külön kezelni. Nem szeretném, hogy egy azonos banki felületen menjenek a különböző utalások.


Nem leszek ÁFA-alany, tehát nem kell vállalkozói számla. Elég a lakossági.


"ne szivasd magad veluk" - Van rossz tapasztalatod? Légyszi fejtsd ki bővebben, mert ezzel is segítenél.

2019. máj. 27. 18:58
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Ratyi a netbankjuk, 3x annyit kell klikkelnem egyes funkciok eleresehez, mint egy normalis netbankban. Egyszer majd kiteptem a hajam, mert egy nagyobb osszegu atvezetesnel ket szamlam kozott a forras szamlarol eltunt a penz, a cel szamlan meg szinte 1 ora keslekedessel jelent meg es sehol sem jelzett folyamatban levo atvezetest. 2 ugyfelszolgalatuk van BP-n. Az ember nem tervez sokat jarni hozzajuk, de amikor valamiert muszaj, nagyon fog bosszantani az az 1.5 oras varakozas (megtortent velem). Egyszer szerettem volna felvenni KP-t nagyobb osszeget az egyik irodajukban, bejelentettem elore par nappal, megsem tudtak idoben leszallitani a KP-t a fiokba.


Szoval max akkor johet szoba, ha minimalberes lennel es az ar a legfontosabb, semmi mas nem szamit. Vagy ha ceges szamla kell es spur vagy. :D

2019. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor elvetjük a Gránitot. Tehát az olcsóság / ingyenesség miatt jön be az embereknek. Köszi, hogy segítettél.
2019. máj. 27. 19:22
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Hat nekem semmi gondja a netbanknak, tokeletes. Nem kell 3x annyit kattintani. Bankfiokban 1x voltam szamlanyitaskor 15 perc mulva mukodo bankkartyaval jottem ki. De nekem tokmindegy hol nyitsz.
2019. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Ja es hogy miert jon be: jo netbank, mindent el tudtam intezni benne, normalisan lehet belepni, nem token meg java meg ilyesmi, legjobb kamatok a betetekre, mobilos fizetes, ingyenes szamlavezetes feltetel nelkul es bankkkartya is ingyen 2 evig utan is olcso, jo arfolyamon valtja az eurot, nem von le penzt mindenfele dologra. Mobillal lehet fizetni. Mobil app nagyon jo funkciokat tud: kartya tiltas, feloldas, vagy feloldas 1 percre amig fizetsz. Online, pos, atm limitek allitasa instant, mobilappban is lehet lekotni, utalni, stb.
2019. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
*Javitas: 1 evig ingyenes a bankkartya.
2019. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!