Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem értesített az Erste...

Ha nem értesített az Erste bank adategyeztetés miatt akkor nem szükséges megtenni?

Figyelt kérdés

Van ez a június 26-ig adategyeztetéses dolog, rá is kerestem felmentem Erste oldalára , írták, hogy netbankon belül meg lehet tenni. De ott semmi erre utalót nem találtam, sőt üzenetekben se értesítettek ott se.


Se levelet nem kaptam, se hívást, se semmit.


Ezek szerint nekem nem kell?


2017 második felében volt lakcím változásom akkor voltam bent adatokat egyeztetni, lehet emiatt nem kell?


2019. jún. 8. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen azért. Aki ez elmúlt egy évben volt a banknál, annak megcsinálták akkor.
2019. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
" A magánszemélyek közül azok érintettek, akik a bankkapcsolatukat 2017 júniusa előtt létesítették, és hitelintézetük még nem másolta le személyazonosságukat és lakcímüket igazoló okmányaikat, esetleg nem rendelkezik minden szükséges személyi adatukkal, illetve nem töltöttek ki nyilatkozatot arról, hogy kiemelt közszereplőnek számítanak-e. "
2019. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

#2:


"Sem én sem a párom nem kaptunk értesítést. Neki megcsinálták nekem nem."


Itt minden bizonnyal az lehet a helyzet, hogy az egyik fél vagy 2017. június 26. után nyitotta a számláját, vagy egy korábbi ügyintézés során a fiókban megcsinálták azt. Ahogy neked is amikor bent voltál.

2019. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Annak kell adatot egyeztetni, akinek az elmult 2 évben nem volt forgalom a számláján, illetve közszereplők és közeli hozzátartozók még az érintettek.
2019. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

4-es olvasgass mert nagy a homály...


[link]

2019. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

4-es válaszoló, rosszul tudod. Nekem bőven volt forgalom a számlámon, közszereplő sem vagyok, mégis kellett adatot egyeztetnem, mert 2017 előtt nyitottam a számlát és azóta nem volt adategyeztetés velük.

Én úgy tudom, mindenkinek kell, aki 2 évnél régebben nyitotta a számlát és mostanában nem volt adategyeztetése.

2019. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20 éve vagyok az otp-nél, tegnap kaptam e-mailt, amiben a fent leírt dolgok vannak. 4-es voltam.
2019. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönettel vettük bankunkhoz küldött levelét.


Tájékoztatjuk, hogy az OTP Bank levélben és internetbank üzenetben küld értesítést azoknak a lakossági ügyfeleinek, akiknek egyeztetniük kell adataikat vagy közszereplői státusszal kapcsolatban nyilatkozatot kell tenniük annak érdekében, hogy bankszámlájukat a jövőben is zavartalanul tudják használni. A hitelintézetet erre jogszabály kötelezi (2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról).

· Adatot kell egyeztetniük azoknak az ügyfeleknek, akiknek a fizetési-, betét- vagy értékpapírszámlája inaktív, vagyis az előző két naptári évben nem teljesült a számlájukon fizetési megbízás (pl. átutalás, bankkártyás tranzakció stb.), és ebben a két évben adataikat sem egyeztették az OTP Bankkal.

· Nyilatkozatot kell leadniuk azoknak az ügyfeleknek, akik az OTP Bank nyilvántartása szerint kiemelt közszereplőnek számítanak, vagy rokoni vagy közeli kapcsolatban állnak kiemelt közszereplővel.


Kérjük, mindenképpen figyelje postaládáját, hogy van-e teendője. Ha a kiemelt közszereplői nyilatkozással lenne feladata, arról internetbank üzenetet is küldünk Önnek.

Amennyiben kapott adategyeztetéssel kapcsolatos megkeresést, akkor azt személyesen kell megtennie az OTP Bank bármely fiókjában.

A kiemelt közszereplői státuszáról akkor kell nyilatkozni, ha Ön az OTP Bank nyilvántartása szerint kiemelt közszereplőnek számít, vagy rokoni vagy közeli kapcsolatban áll kiemelt közszereplővel, akkor június közepéig levelet és internetbank üzenetet fog kapni.

Ezt követően ki kell töltenie a levélhez mellékelt vagy az alábbi linken letölthető formanyomtatványt:


[link]


A kitöltött és aláírt nyilatkozatot legkésőbb 2019. június 26-ig el kell juttatnia az OTP Bank részére:

o vagy adja le személyesen bármelyik OTP bankfiókban,

o vagy küldje el postán az alábbi címre: OTP Bank, 8901 Zalaegerszeg, Pf. 1026

o vagy küldje el e-mailen a szkennelt másolatot a nyilatkozat.potlas@otpbank.hu címre.

További részletes tájékoztatást az alábbi linken elérhető oldalon talál:

2019. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor az OTP is rosszul tudja.


Közszereplős nyilatkozatot mindenkinek le kell adnia. Nekem is aktív a számlám még is egyeztetni kellett...

2019. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!