Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

A a bank hitelt tulajdonrészre, ha a tulajdonos vagyok?

Örökölt ingatlan, én is tulajdonos vagyok 1/6 arányban. 4/6 tulajdonrészt kellene kivásárolni, de arra nincs keret. Erre ad a bank? Vagy előbb a másik 1/6 tulajdonrész kellene megvenni KP-ra?

És a bank akkor elfogadja a 2/6 tulajdonrészt önerőnek, vagy kell még ezenkívül önerőt letenni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bank, ingatlanvásárlás, tulajdonrész, önerő

jún. 17. 12:25  Privát üzenet  

A válaszok

Van min 3 hónapot meghaladó, bejelentett munkaviszonyod?

Ha nincs, akkor nem ad a bank hitelt - még jelzáloghitelt sem.

Ha van, akkormennyi a fizetésed/jövedelmed? Nettóban?

Mennyi hitelt kellene felvenned?

Ezek ismmerete nélkül nem lehet válaszolni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 17. 17:30 Privát üzenet
Jaruss nevű felhasználó válasza:

Abban az esetben,ha munkaviszony szempontjából megfelelsz egy hiteligénylési feltételnek,akkor bele lehet vágni,de azt tudni kell,hogy a bank a törvényi előírások értelmében legfeljebb (!) a zálogként bevont ingtalan(ok) értékének maximum 80%-át hitelezheti. Ez sajnos annyit jelent,hogy mivel 5/6-od kellene megszerezned, az több lenne, így annyit nem hitelezhetnek. Ha már a másik 1/6-od is a tiéd, akkor elméletben lehetséges. Egyébként ki lehet vásárolnj a teljea 5/6-ot is, csak vagy meg kell lenned a pótlólagoa saját résznek vagy pótfedezetként bevonható ingatlanra van szükség, itt már akár egy garázs is számíthat,mint plusz fedezet.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 18. 05:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, a munkaviszony és a jövedelem rendben van.

# 3/3Időpont jún. 18. 11:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
CIB vagy Erste bankszámlára szeretnék a bankfiókba készpénzt befizetni, van-e felára az ilyen közvetlen számlára történő befizetésnek ezeknél a bankoknál?
Lakáshitel felvétele esetén, párom mint 1\1 ben tulajdonos mint adós, én csak mint adóstárs, közös gyermekkel, ha szétválásra kerül sor, nekem jár valami az ingatlanból vagy csak...
Ha zárolva van egy bankszámla, akkor a mentes összeg ( amit a bank elméletileg kötelezően rajta kell, hogy hagyjon és 35 nap alatt egyszer vehet fel a számla tulajdonos) csak...
Lehet valaki üzembentartója egy gépjárműnek ha banki tartozása van? Ugye ha tulajdonos a bank elveheti.
Hitel átvállalással eladott devizahiteles autó esetén a korábbi tulajdonos is kap vissza pénzt?
Az igaz, hogy ha egy számlaszámra fizetek be, akkor ha nem egyezik a számlaszám és a tulajdonos akkor a bank nem írja jóvá?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!