Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A a bank hitelt tulajdonrészre...

A a bank hitelt tulajdonrészre, ha a tulajdonos vagyok?

Figyelt kérdés

Örökölt ingatlan, én is tulajdonos vagyok 1/6 arányban. 4/6 tulajdonrészt kellene kivásárolni, de arra nincs keret. Erre ad a bank? Vagy előbb a másik 1/6 tulajdonrész kellene megvenni KP-ra?

És a bank akkor elfogadja a 2/6 tulajdonrészt önerőnek, vagy kell még ezenkívül önerőt letenni?



2019. jún. 17. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Van min 3 hónapot meghaladó, bejelentett munkaviszonyod?

Ha nincs, akkor nem ad a bank hitelt - még jelzáloghitelt sem.

Ha van, akkormennyi a fizetésed/jövedelmed? Nettóban?

Mennyi hitelt kellene felvenned?

Ezek ismmerete nélkül nem lehet válaszolni.

2019. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jaruss ***** válasza:
Abban az esetben,ha munkaviszony szempontjából megfelelsz egy hiteligénylési feltételnek,akkor bele lehet vágni,de azt tudni kell,hogy a bank a törvényi előírások értelmében legfeljebb (!) a zálogként bevont ingtalan(ok) értékének maximum 80%-át hitelezheti. Ez sajnos annyit jelent,hogy mivel 5/6-od kellene megszerezned, az több lenne, így annyit nem hitelezhetnek. Ha már a másik 1/6-od is a tiéd, akkor elméletben lehetséges. Egyébként ki lehet vásárolnj a teljea 5/6-ot is, csak vagy meg kell lenned a pótlólagoa saját résznek vagy pótfedezetként bevonható ingatlanra van szükség, itt már akár egy garázs is számíthat,mint plusz fedezet.
2019. jún. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, a munkaviszony és a jövedelem rendben van.

2019. jún. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!