Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány nap, mire a postán...

Hány nap, mire a postán befizetett összeg eljut a céghez?

Figyelt kérdés

Online szoktam befizetni a Telenor számlát. De most úgy adódott, hogy postán kellett intéznem, hétfőn (június 17.)

A My Telenor app-ban még mindig ott jelzi, hogy van egy befizetetlen számlám, hány nap mire a csekken befizetett pénz eljut hozzájuk? Hogy ne vigyorogjon ott a kezdőlapon, hogy fizessek?



2019. jún. 19. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ma még csak szerda van... Általában, mire beérkezik és LEKÖNYVELIK, az kb. 4-5 nap. Szóval még 1-2 napig ott fog jelezni.
2019. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pénz maga gyorsan odaér, de egy összegben megy a Telenornak a Posátáól az összes befizetés, ezért a Telenornak gőze se lehet, kinek a befizetései vannak benne. Aztán külön egy adatállományban megkapják a postától, hogy adott összeg melyik csekkekből áll, és akkor lekönyvelik.


Csak azért ilyen részletesen, mert egyszer csak azt fogod látni, hogy visszamenőleges dátummal megjelenik a lóvé - na ezért, mert tényleg ott van már most, csak azért nem látod, mert az adminisztráció nem ment át.


20. század a csekkesdi, szóval 20. századi a tempó is.

2019. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is online párti vagyok de speciel most muszáj voltam postázgatni. Köszi nektek!
2019. jún. 20. 00:18
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: az én szolgáltatóm még "jobb" : ezt az egyet nem szeretem benne, egyébként teljesen elégedett vagyok.

A havi "játék": online, kártyával befizetem a számlát, kapok egy sms-t, hogy egyenlegedre befizetés történt, majd 2 nap múlva (!!), hogy "e-számlád érkezett" és kb 5 nap múlva, hogy a befizetés lekönyvelése megtörtént. (nagyon-nagyon hülyén néző smiley). Mindezt kártyás fizetéssel.

2019. jún. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@1-es, vagy 3-as :)

Valószínűleg a kártyás fizetéssel megvárják a banki könyvelést. Feltételezem, kártyás fizetéskor rámegy egy fedezetfoglalás, aztán amikor a kereskedő lehívja (mondjuk néhány naponta), akkor történik meg a véglegesítés és könyvelés. Neked mindegy, mert az első pillanattól nem férsz hozzá a fizetett összeghez.


(Ehhez a játékhoz hozzátartozik, hogy kötött x napig tudják a zárolt összegeket lesöpörni. Ha addig nem indítja el, akkor automatikusan felszabadul a zárolás, visszakerül a pénz az egyenlegedbe. Még egyszer: az elsőtől az utolsó pillanatig nálad volt a pénz, csak egy darabig zárolva. Ha elég figyelmesen nézed a bankkivonatod, néha látni fogod, hogy megtörténik ez is.)

2019. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!