Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » NAV tehet inkasszót hitelszáml...

NAV tehet inkasszót hitelszámlára?

Figyelt kérdés
Van egy hitelkártyám a banknál, ezen van pénz amit nem költöttem el.
2019. jún. 30. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hitelkártyán nincs rajta a pénz.

Hitelkeret van, amit lehívsz a banktól, ha vásárolsz vele.

De AMÍG NEM költötted el, addig az nem a te pénzed, hanem a banké, így egy másik bank nem teheti rá a kezét.

2019. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nohát a mai napon a hitelkártyámat is zárolta a NAV.Van azóta valamennyi pénzem, meg a hitelkártyáról ha át tudnék utalni a NAV-nak, akkor meglenne a NAV 150 ezer Ft-os tartozásom fizetve.

De a hitelszámlán levő pénzhez nem tudok hozzájutni,a pénzemet nem tudom a számlámra ráfizetni, mert míg inkasszó van, nem engedik.Fizetnék, de nem adnak rá lehetőséget.

2019. júl. 2. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nem a NAV, hanem bank zárolta. Ugyanis ha adótartozásod van, akkor a bank szemében sem vagy jó adós.

Még az is lehet, hogy felmondják a szerződést.

2019. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, valószínüleg kiment az értesítés a pénzintézeteknek, munkáltatódnak, és amelyikkel pénzügyi kapcsolatban vagy, az megtette a szükséges lépéseket.

Szerintem ezt azóta egy telefonnal már kideríthetted, ha mégsem, akkor máris hívd őket.

El nem költött pénzt nem fognak elvenni.

Gondolj bele, a hitelkártya a létező legrosszabb hitelkonstrukció, ha mindig a minimumot fizeted vissza, akkor 2-300 ezer ft "aprópénz" is évekig ott van a nyakadon, mint hitel, és a végén a sokszorosát fizeted vissza.

Divat azt mondani egy lakáshitelnél vagy személyi hitelnél is, hogy a többszörösét fizetjük vissza, de valójában ez nem igaz, én egy egészen rossz 950 ezres személyi hitelre 1,6 milliót fizettem, ami nyilván nem kevés, de még a kétszerese sincs. Ez a válság kellős közepén volt, és rá voltam kényszerülve.

Na szóval nem gondolom, hogy a NAV zárolna 500 ezret a hitelszámládon, amivel arra kényszerítene, hogy mondjuk 2 milliót csengess vissza az adott banknak.

Ez jogilag igencsak kifogásolható lenne. Sokkal reálisabbnak látom, hogy maga a bank lépett.

Amikor én ezt tapasztaltam, hogy csak fizetem, fizetem, de egyre csak nő a tartozás (sajnos én is csak a minimumot fizettem mindig), egyszer fogtam magam, és ollóval kettévágtam a kártyát, hogy soha többé ne tudjam használni. Na ezután volt még vagy 3 év, mire kinyögtem a teljes összeget, és soha az életben nem akarok többé hitelkártyát. Néha megpróbálják rámtukmálni ügynökök, de az elején leállítom őket. Nagyon megégettem magam, tanultam belőle.

Nem így a nagynéném, aki szintén elköltötte a teljes keretösszegét, szintén csak a minimumot fizette, illetve azt is sokszor késedelmesen, és ha visszanyert pár ezret a keretből, azt is újra elköltötte. Egy idő után a bank kilevelezte, hogy a hitelkerete megszűnt, azaz innnetől fizetni nem tud vele, csak vissza kell fizetnie, de ugye a lehető legrosszabb kamatozással. Na ő sosem fizette vissza.

2019. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert pont most beszéltem a bankkal,és ezt is megkérdeztem hogy a hitelszámlám miért van zárolva? Pontosabban az van, hogy van 150ezer Ft NAV tartozásom.Inkasszót tettek az Erste számlámra.Van az Ersténél egy hitelszámlám is,most van rajta ami rendelkezésemre állna 80 ezer Ft.Úgy van írva, hogy Erste:-150000,-Hitelkeret elsz.bank számla:+80000,-

Összesített egyenleg:Forint egyenleg összesen:0Ft,-Elérhető egyenleg:-70000Ft,-

Ezt hogy kell érteni?

Hitelkártyáról nem tudok vásárolni, nem is akarok csak kipróbáltam hogy mi lesz.

A levett pénzt 25-ig kéne ráfizetnem, legalább a minimum törlesztőt, de nem lehet ráfizetni.

Ha a hitelszámlán nincs pénz igazából, akkor hogy lehet kivonni a NAV tartozásból?Mit lehet csinálni?

2019. júl. 3. 12:03
 7/8 A kérdező kommentje:
A sokadik telefonra, amikor már beszéltem vagy 5 ügyintézővel,kiderítette az egyik kedves férfi, hogy nincs zárolva a hitelkártyám, hanem lejárt és még az új nem érkezett meg.Ezért nem lehet utalni, fizetni róla.Véletlen egybeesés az inkasszóval.Az pedig hogy összevonták a hitelszámlán lévő rendelkezésre álló pénzt az inkasszó összegével, ez meg egy tévedés volt, már megszüntették.
2019. júl. 5. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor kiderült, örülök. Okosabbak lettünk.
2019. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!