Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárohitel, csok a kormány...

Babavárohitel, csok a kormány betereli a bankokba az embereket vegyél fel hitelt mert jol jársz? Eladositásnak érzem, .

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 14:40
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
Kötelező lett, vagy továbbra is csak lehet élni a lehetőséggel, ha úgy gondolod, hogy neked jó?
2019. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Én is annak érzem.

De mivel kell a gyerek, meg a család a minden a propagandában ezért ez a gondolat szinte már ördögi.

Jól pörgeti a gazdaságot az biztos.

2019. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, ha már jön a gyerek, ez egy minimális kockázatú ingyen hitel, amivel ki tudsz váltani más (kamatozó) hiteleket, vagy magadnak kamatoztatni... Hülye, aki nem veszi fel. Eladósodás akkor lesz belőle, ha felelőtlenül elköltik, vagy olyanok veszik fel, akiknél nem lesz gyerek. Ez lenne a cél? Nem hiszem. Sokan így járnak majd? Biztosan.


Alkalmas a magyar lakosság arra, hogy egy ekkora összeggel tudatosan, felelősen bánjon? Szerintem nem. De a kormány hisz a családokban, a családok pedig hisznek a kormányban. Ez egy tiszteletre méltó dolog, nem akarok károgó lenni, kívánom, hogy legyen nekik igazuk!

2019. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg annyira jó konstrukció, hogy az államot nem értem, hogy fogja ezt finanszírozni. Gondolj bele, valaki felveszi terhesen, 3 évig nem kell fizetnie, és vesz belőle állampapírt vagy részvényt. A máp+-al gyakorlatilag ingyen kap az ember majdnem 3 millió Ft-ot 5 év múlva. Ha meg jön a többi gyerek akkor meg pláne.
2019. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amilyen kondiciói vannak ennek a hitelnek az a hülye, aki nem vezi fel az ingyen pénzt. Ha csak 1 gyereked is születik, már kamatentes 10 misi.


Én nem habozok, rohanok a bankba.

2019. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van a kormány van a bank van a család. Ezen három dolog közül ki fog rosszul járni?? Kormány biztos nem ki van agyalva a dolog. Bank az sem,akkor ki marad. olyan meg nincs a pénzügyi világban mindenki jol jár. Ez megint egy propagált modszeres sz.vatás.
2019. júl. 5. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:

A családok, ha nem ész nélkül szórják el a pénzt, akkor jól járnak.

A bankok biztosan jól járnak.

A kormány meg úgy számol, hogy a családok jellemzően ingatlanra és fogyasztásra költenek, a gazdaság élénkülése meg majd visszatermeli a pénzt.

Rosszul az jár, aki kimarad belőle, és fizeti a többiekét. DE a gazdaság élénkülése őt is kárpótolhatja.


Mindenki akkor jár rosszul, ha túl sokan veszik fel a hitelt, és kialakul a lakástakarékhoz hasonló körbefizetés (egymás adójából fizetjük egymás támogatását, a bankhoz még csorog a pénz). De mivel 8 év alatt max. 700-800 ezer gyerek születik, ezért itt eléggé limitálva van az igénybe vevők száma.

2019. júl. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
38%

"Van a kormány van a bank van a család. Ezen három dolog közül ki fog rosszul járni??"


A kormány jelenleg pénzt fektet abba, hogy 20-30-40-50 év múlva is legyen (magyar) ember, aki adót fizet. Így ő jelenleg, egy viszonylag stabil időszakban megengedhet magának ekkora befektetést. A családoknak jól jön, hogy támogatást kapnak. Sok múlik azon, hogy ki hogyan használja fel. Akinek nem lesz gyerek, annak tulajdonképpen egy sima mezei hitel. Akinek lesz, annak meg akár támogatás is lehet. Persze azt ne várd el, hogy az állam teljes egészében átvállalja a gyerek felnevelésének a költségét (sokan vannak annyira buták, hogy ezt várják el). Támogat, amiben tud. Sokan gondolják ezt ingyenpénznek. Nem az. Biztos, hogy sok esetben lesz olyan, hogy felveszik, mert jó pénz, elköltik, és sosem lesz gyerek, ez is benne van a pakliban. De: senkinek sem kötelező felvenni, ez csak egy lehetőség. Persze csábító, de ettől még nem kötelező.

2019. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy divat szidni a kapzsi kapitalista bankokat, de akár hiszed akár nem speciel ezzel a konstrukcióval nem nagyon járnak jól, a többi hiteltermékhez képest csekély marzsot tudnak elérni vele, de kvázi kötelező nyújtaniuk. Pláne ha belevesszük, mennyi munkaerő és IT büdzsé kell hozzá. (Bankban dolgozom, tudom miről beszélek.)
2019. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi amúgy is vettünk volna fel hitelt és ez tök jól jött, hülyék lettünk volna kihagyni. Ráadásul a kamatmentességet leszámítva is jobban jártunk, mert előre odaadták és rendelkezhettünk vele, nem volt olyan macera mint a lakáshitellel vagy pl. egy építési hitellel, hogy utófinanszírozással csepegtetik.


De tényleg van olyan, aki amúgy nem vett volna fel, de most megőrült, hogy ebből azonnal kell neki is. Hát majd néz, ha nem teljesülnek a feltételek és felmegy a törlesztő...

2020. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!