Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szülésbeindítás miatt lemaradt...

Szülésbeindítás miatt lemaradtam a babaváró hitelről. Lehet fellebezni vagy jogi útra terelni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Sajnos az orvosom június 23-án szabadságra ment, és átkerültem egy másik doktorhoz. Hétfőn megvizsgált, és közölte hogy 1 ujjnyira ki vagyok tágulva, mikor szeretnék szülni, mert már most be tudná indítani. Én mondtam, hogy ha nincs semmi baja a babának, akkor nem akarom indítani. Jön ha jönni akar...

Utána néztünk ultrahangot: baba rendben, magzatvíz rendben, méhlepény rendben.

Csütörtökön újra megvizsgált, és közölte 2 ujjnyira tág vagyok, nem akarok-e szülni? Mivel még jósló fájásaim sem voltak, mondtam nem. (Ekkor voltam 39. hét 3 napos)

Ezután megvizsgálta a burkot, ami annyira fájt, hogy ordítani tudtam volna. A vizsgálat után egész nap görcsöltem+véreztem, és másnapra megszültem.


Nem akarok anyagiasnak tűnni, de úgy érzem, hogy Semmelweis napok miatt a doktor szándékosan beindította a szülést ezzel a vizsgálattal, hogy utána 3 napra elutazhasson.


Egy csodálatos és egészséges kisfiam született, amiért rendkívül boldog vagyok:) De érzem, hogy ő még maradt volna.


2019. júl. 7. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Kézzel tágításnak hívják. És igen. Szándékosan ezt tette. Rutinbunkóság Magyarországon, gyakori jelenség. Átéltem (magánklinikán).
2019. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek megőrültek ettől a babaváró szartól.


A kérdésre válaszolva: az életben nem bizonyítod be, hogy a doki tehet róla, hogy 39+4 naposan megszültél.

2019. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Persze. Szidjuk az anyát, ki számolja a pénzt es egy gyereket nevel fel! Véletlenül se az orvost szülészeti erőszakért, mit bizonyítani se lehet! Ez a mentalitás...
2019. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Nálam amúgy háromszor próbálkoztak, három napon át ezzel a "szülészeti erőszakkal" és egyszer sem használt. Pedig én még hálás is lettem volna, ha végre elindul.


Szóval ha nem akar elindulni az a gyerek, akkor nem indul el, akkor sem, ha felnyúl érte az orvos.

2019. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Akkor miért ne lehetne beleegyezés nélkül tágítani bárkit...igazad van kedves utolsó!
2019. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem lennél anyagias, akkor nem az lenne a fő bajod, hogy most lemaradtál-e a babaváró hitelről. Egyébként meg ez már valahol a rendszer kijátszása, hogy utolsó hónapos terhesek "babaváró" hitelt akarnak felvenni, ez nem pont erre lett kitalálva.
2019. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Rém undorító, hogy egy "anya" még ki sem jött az újszülött gyerekével a kórházból, és már semmi másra nem gondol, csak a pénzre. Persze ugyanez a nő három évig biztos nem megy vissza dolgozni, mert a munka meg büdös. Csak az ingyenpénz kell.
2019. júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Lemaradtal egy hitelről??? Ha hitelképes vagy, menj be egy bankba, és vegyél fel hitelt.
2019. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Tehát időre született egy egèszsèges gyermeked, az orvosaidnak is köszönhetően, te pedig ahelyett, hogy hálát adnál mindezèrt ès èlveznèd az első napokat, azon görcsölsz, hogy nem tudsz elèg pènzt szakítani rajta. Gratulálok anyuka...

Perelhetsz nyugodtan. Vagy fizess le egy másik orvost, jó pènzèrt visszarakja a babát mèg vagy 2 hètre, hogy nyugodtan ügyintèzhess.


Tènyleg remèlem, hogy ez kamu, nem anya az ilyen.

2019. júl. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem hitelekre támaszkodva kell leélni az életeteket...


Aki nem tudja megoldani vagy/és megfelelő hátteret, környezetet biztosítani a gyermekének... Nos megvan a véleményem.


Szívni fog még nem egy család a saját marhaságuk miatt... de a gyermekeket sajnálom, kik nem tehetnek erről.

2019. júl. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!