Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az iskolás évek alatt TB...

Az iskolás évek alatt TB jogviszonyban vagyok?

Figyelt kérdés
Babaváró hitelt szeretnénk felvenni a férjemmel.Én 2016 június végéig voltam gimnazista és ebben a hónapban leérettségiztem. Ezután Augusztusban kezdtem dolgozni alkalmi bejelentővel 2016. Oktobéréig amikor már 8 órában be voltam jelentve azóta váltottam kétszer munkáhelyet de semennyi megszakításom nem volt folyamatosan 8 órábanbe voltam jelentve . 2018 Novembertől Májusig Cseden most pedig GyED -en vagyok . Akkor én most jogosult vagyok jelenleg a babaváró hitelre amihez az a feltétel , hogy 3 év TB jogviszonyom meglegyen vagy majd csak Oktobertol leszek megfelelő amikor is pontosan 3 éve volt az első igazi bejelentett munkahelyem. Előtte a gimis évek nem számítanak bele?

2019. júl. 4. 07:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt egy ? -jel :)
2019. júl. 4. 07:14
 2/6 anonim ***** válasza:
NEm, iskola alatt csak eü szolgáltatásra vagy jogosult, biztosított nem vagy.
2019. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Itt olvashatod, hogy milyen jogviszonyok számítanak biztosítási jogviszonynak:

[link]

Az 5. paragrafus részletezi.

2019. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem akkor a suli nem számít. Esetleg az amikor alkalmival voltam bejelentve? Akkor elég lenne csak Augusztusig várni nem kéne Októberig :)
2019. júl. 4. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi jogviszony alatt nincs tb fizetve utánad, ha csak te nem fizeted külön.
2019. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :)
2019. júl. 4. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!