Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bent voltam ma a saját bankomn...

Bent voltam ma a saját bankomnál, venni akartam fel 300 ezer ft személyi kölcsönt. Azt mondták a központban bírálják el, ami kb 1 hét. A bírálás mi alapján történik, mit vesznek ott figyelembe?

Figyelt kérdés
2019. júl. 8. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Necces, hogy vissza tudod fizetni. Az ottani pupák inkább továbbküldte. 300 rugó 2 évre 14 ezer forint körül mozog havonta. Van már hiteled, kölcsönöd vagy bármi hasonló, amit rendszeresen vonnak?
2019. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden a kockázati besorolásod alapján (azaz, hogy mekkora rizikó a banknak a nem fizetési esélyed). Régen ez úgy ment, hogy fogták a havi jövedelmed meg a hiteligénylést és besoroltak egy kategóriába, ha a bank akart (tudott) akkora kockázatot vállalni, amekkorát te jelentettél akkor adott hitelt, ha nem, hát nem. Ma ezen felül megnézik a számlatörténeted, kinek, minek szoktál utalni, hol vásárolsz, van-e biztosításod, hol laksz, honnan jöttél - hová tartasz, munkahelyed biztonságát, Facebookodat, mindent. Persze nem kézzel, hanem van erre egy csomó adatgyűjtő program. Az EU törvények elvileg korlátozzák, hogy mi alapján hozhat döntést a bank, de gyakorlatilag annyira megpróbálnak utánad menni, amennyire lehet. Egy lakáshitelnél ez ma már alap, egy kis összegű személyi kölcsönnél inkább csak pár alapvető tényező (lakóhely, jövedelem, életkor) alapján próbálnak döntést hozni.
2019. júl. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. júl. 9. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Számíthat az is, hogy házas vagy-e, hány gyereked can, mi a legmagasabb iskolai végzetséged, volt e már régebben hiteled náluk és azt hogy fizetted.
2019. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En az otp netbankjaban inteztem el. Tovabb tartott az adatokat kitolteni, mig megjott a penz. 15perc volt, es jott az sms
2019. júl. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!