Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetnem kell a banknak 1,3...

Fizetnem kell a banknak 1,3 milliót? Megtehetik ezt? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám 10 éve halott. Öröklés után voltak hitelei amiket azóta ki is fizettünk. Pár hónappal ezelőtt kaptam egy levelet egy banktól hogy tartozok neki összesen 1,3 millióval (280.000+kamatok). Mivel hagyatéki tárgyaláson nem jelezték igényüket, az elmúlt 9,5 évben nem kerestek soha. Én a hitelről nem tudtam semmit! Így megírtam nekik, hogy én erről nem tudok semmit és a tartozást nem ismerem el! Eltelt pár hónap és most kaptam egy levelet egy behajtótól, hogy fizessem ki a pénzt vagy ilyen meg olyan jogi következményei lesznek.


Szeretném megkérdezni tőlem okosabb emberektől, hogy ez így jogilag teljesen normális? Megteheti velem ezt egy bank??


Viccnek tartom az egész eljárást.


Segítséget előre is köszönöm!



2019. júl. 13. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetik meg. Ha nem volt benne a hagyatéki leltárban, akkor így jártak, illetve egyébként is valószínűleg már elévült.


Egy időben velem is levelezgettek egy nem létező adóssággal kapcsolatban, illetve mindenféle "utolsó kedvező ajánlatokkal" bombáztak, de tojtam a fejükre.

2019. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 évig nem szólítottak fel elévült.

A behajtónak írd meg, hogy zaklat, mert te erről nem tudsz semmit. Kérje ki a tértívevényes felszólításokat a banktól. A bank pedig adjon magyarázatot, hogy miért most.

Amíg erre nem kapsz választ, addig zaklatásnak és fenyegetésnek veszel minden levelet. És a rendőrségnél feljelentést teszel.


Ügyvéddel megíratod 20-40 ezer forintért. Ha pedig küld levelet feljelented a rendőrségen, úgyanis utána csak az ügyvédnek írhat.

2019. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!