Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel nem sikerült,...

Babaváró hitel nem sikerült, milyen hitelt válasszak helyette?

Figyelt kérdés

Segítség kellene. Sajnos a babaváró hitel egyik feltételének (3 év folyamatos TB jogviszony) nem felelünk meg (egyikőnk sem), sajnos eléggé meglepett ez a hír most, elégge kétségbe vagyok esve.

Szerintetek melyik hitel a legjobb? Tudom egyiksem, de máshogy nem tudjuk megoldani.

Férjem örökölt egy házat, de rajta kívül még 9en. Őket kellene kifizetni, de szerencsére páran lemondtak róla. Illetve teljesen felújítani, mert elég rossz állapotban van. Szeretnénk egy megbízható autót is, hogy ne kelljen félnünk benne a babával.. Nézegettem már, de a babaváró hitelhez képest nagyon durvák a törlesztők és a kamatok. Ha valaki tudna tippet adni megköszönném! :)

Azt hiszem a fenti feltételekkel szabadfelhasználású lenne nekünk a legjobb.



2019. júl. 15. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Bankmonitor.hu


Van kalkulátor, megmondod neki mennyi pénz, mennyi időre. Szabadfelhasználású általábab max 3 millió. A leírásból nem derült ki, ti mennyit szeretnétek felvenni.

2019. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Meglepett? Nem tudtad, mióta dolgoztok???
2019. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Én is a nankmonitort tudom ajánlani, nagyon jó.
2019. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kettes, hogy mennyire sajnállak téged. Rosszindulat helyett inkább fogtad volna be, ha már segíteni nem tudsz.

Többieknek köszönöm, bár a 3 millió kevés lesz :(

2019. júl. 15. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem rosszindulat, csak érdekel, hogyan lehet ezen meglepődni.
2019. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha a 3M kevés, akkor ingatlanfedezetűben kell gondolkodni. Legalább alacsonyabb a kamata. A szabadfelhasználású 7 százalék felett kezdődik.


Azon viszont nem kell meglepődni, hogy a babavárónál kedvezőtlenebbek a feltételek, az gyakorlatilag ingyenpénz gazdagoknak, meg akaknek nincs rá szükségük, a kamatokat meg mind fizetjük duplán (egyszer a hitelért, meg egyszer, amikor kifizetjük a szuperállampapír hozamát, amibe a gazdagok fektetik a babaváró hitelt, hiszen effektíve nincs rá szükségük).

2019. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem volt abban semmi rosszindulat.


A többi nem olyan borzalmasan rossz, hanem kb a babaváró az indokolatlanul olcsó.

Mi, akik nem vesszük fel, megfizetjük helyettetek.


Sajnos ez mindig is így volt, nem megsértődni kell ezen: a hitel annak jár, aki be tudja bizonyítani, hogy nincs is rá szüksége.

A semmire nem adnak, a bank sem hülye.

Nem látja biztosítva, hogy vissza tudnátok fizetni.


Egyébként sok-sok évet tekintve, most durván jók a hitelek. Olcsók. Én 2011-ben vettem fel, na ahhoz képest te most ugyanarra az összegre feleannyit fizetnél, mint amit nekem muszáj volt aláírnom.

A muszájt úgy értem, hogy nekem sem volt más lehetőségem, ha saját házat akartam, de nem bántam meg, most 55 ezer a törlesztőm, nemrég szórakoztam én is kalkulátorral, ha most venném fel, 30 ezer lenne. Ugyanannyit felvéve, ugyanannyi időre.

Azért ez nem rossz. Még az 55 sem rossz, tekintve, hogy ekkora albérletet 100 alatt nem találnék. Szóval így is megérte.

Neked is megérné még az is, amit most rossznak gondolsz, mert nem abból kell kiindulni, hogy az ingyenpénz az nektek alanyi jogon jár.

2019. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"most 55 ezer a törlesztőm, nemrég szórakoztam én is kalkulátorral, ha most venném fel, 30 ezer lenne. "


És miért nem gondolkozol el egy hitelkiváltáson?

2019. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Pár éve nagyon gondolkoztam rajta, de hiába néztem jó alaposan utána, nem lennék előrébb.

Kb 3-4 millió lehet hátra.

Másik ingatlant nem tudok bevonni, illetve ahová fizetek - OTP Faktoring - tudtommal nem hitelez, csak bedőlt hiteleket kezel.

Abba meg nem hiszem, hogy belemennek a bankok, hogy ugyanarra a házra jegyezzenek be több milliós jelzálogot, amin már rajta van az OTP jelzáloga.

És rákölteni sem akarok egy vagyont. 2011-ben több, mint 300 ezrembe került, mire megkaptam ezt a hitelt. Értékbecslési díj, hitelbírálati díj, hitelfolyósítási jutalék, közjegyző, stb., mind-mind 60-80 ezres tételek.

2019. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom mit kell ezen kétsêgbe esni, hogy nem felel meg vki a babaváró feltételeinek. Vmit akkor is csinálnál, ha nem lenne ez a xar. Na azt kell most is.


Csak nyilván sok embernél már beindult a belengetett 10Mtól a nyálelválasztás, gondolatban már elköltötték, aztán most meg a semmiből kellene megvalósítani a nagy terveket.

2019. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!