Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP folyószámla hitel lemondás...

OTP folyószámla hitel lemondása hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy folyószámla hitelem kb fél éve, amiből mostmár Nagyon szeretnék kiszállni mert munkahely váltásom is lett ahol nem utalni fogják a fizetésem tehát nem lesz miből levonni majd a mínusz összeget. A kérdésem pedig az lenne hogy ha én teszek rá a számlámra penzt akkor is letudja vonnk a bank? Mennyi időm van vissza fizetni nekik a mínuszos osszegem? 45 ezer a keretem jelenleg 37ezer mínuszba vagyok.

2019. júl. 16. 22:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy hogyan tudok ebből kiszállni? Köszönöm előre is
2019. júl. 16. 22:55
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha befizetsz a számládra, akkor visszatöltődik a hitelkeret. Amikor 0-án van, bemész egy bankfiókba és megszűnteted. De ha nem érkezik jövedelem a számlára, akkor a bank 2-3 hónapon belül leveszi 0-ra a hitelkeret összegét.
2019. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ez mit is jelent pontosan hogy leveszi nullára? Mármint olyan lehetséges hogy többet fizetek majd vissza ha esetleg csuszok a vissza fizetéssel mint amennyit lementem mínuszba?
2019. júl. 16. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Van most 45e hitelkereted. Ha nem érkezik jövedelem a számlára, akkor 0ft lesz a hitelkereted. Most ha visszatöltöd, akkor el is tudod újra költeni. Ha 0-ra leveszik, akkor vissza kell töltened és nem tudsz többet mínuszba menni a számládon.

Nincs fizetési határidő.

2019. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bank időről időre felülvizsgálja a hitelképességedet.

Hanem érkezik fizetés a számlára, akkor amint ezt észleli a rendszer, nem leveszi 0-ára a hitelkeretet, hanem azonnal felmondja a hitelkeret szerződést és egy összegben kérik befizetni a tartozást - ez most kb. 40 ezer ft lenne (nagyvonalakban), mert azt írod, mínusz 37-en vagy.

Ha hónapokig nem tudod ezt kifizetni, akkor átadják követeléskezelőnek, de ekkor már igen, többet fognak követelni, mert ráteszik a kamatokat és a követeléskezelő díját - szóval ha most nem fizeted ki, innentől fogva a tartozásod csak egyre nő.

Megszüntetni úgy tudod, hogy bemész a bankfiókba, befizeted a tartozást (kb. 40-et) és azonnal kéred a a hitelkeret megszüntetését.

2019. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!