Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp-s folyószámla hitel miatt...

Otp-s folyószámla hitel miatt zárták a számlámat?

Figyelt kérdés

Ma reggel mentem volna vásárolni nem tudtam vele se pénzt le venni pedig van rajta pénz..fel hívtuk az otp mire közölték ( munkahelyet váltott párom kézbe kapja a fizetését ) hogy zárták a számlát ( ugyan ugy fizetem a hitelt minden hónapba utalok rá pénzt )mert nem érkezik rá munkabér .. most a párom el ment a banka hogy intézen valami a csaj a telefonba valami részlet fizetésről beszélt

Az összeget amit le zártak családi+ gyes oda fogják adni vagyis le vehetem ezt majd bagy jól behúztak ?


2019. máj. 3. 09:29
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A folyószámlahitel úgy működik, hogy amíg folyamatosan érkezik rá fizetés, addig a bank ad egy keretet, ameddig lemehetsz mínuszba. Ha nem érkezik rá a _munkabér_ utalás, akkor a keretet törli. Ha a törléskor az egyenleg negatív, akkor addig nem enged további terhelést, amíg az egyenleg pozitív nem lesz, illetve egy idő után egy összegben követeli a tartozást. Ha érkezik rá utalás, akkor annyival kevesebb lesz a tartozás. Fel tudja ajánlani a bank, hogy ad annyi hitelt, amennyi fedezi a tartozást, de ennek valószinűleg magasabb lesz a kamata, mint a folyószámlahitelnek volt.
2019. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"munkahelyet váltott párom kézbe kapja a fizetését "


Bizony, bizony, a folyószámla hitelkeret az úgy működik, hogy ha érkezik rá MUNKABÉR, akkor kaphat számlatulajdonos hitelt, de ha MEGSZŰNIK a munkabér utalás, akkor a bank felmondja a hitelkeret szerződést. Magyarul Te hiába fizetsz be rá X összeget, ha nem érkezik munkabér, akkor a bank nem látja biztosítottnak a hitel fizetést (megszűnt a rendszeres jövedelem) és ezért zároltak.

2019. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami:

engem rendszeresen lehúznak, ha itt azt merem írni, hogy nem jó ötlet a közös bankszámla - hát íme, itt a példa:

ha külön számlátok lett volna, akkor ez nem történik meg, mert akkor simán meglenne a gyesed meg a családi.


Nem kérem, hogy igazat adjatok nekem, csak legalább egy kicsit gondolkodjatok el rajta.

Ha valaki, én igazán nem vagyok a bankok mellett és spórolni is tudok, de az az 500 ft körüli összeg, amibe kerül egy bankszámla, igazán megéri, hogy az ember anyagilag független legyen a másiktól és ne járjon így, hogy még ennivalót se tud venni :-(

2019. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha erre a számlára ment a családi, akkor annak annyi!

Kérd postán!

2019. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!