Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Erre fizet a biztosító? ( kutya )

Erre fizet a biztosító? ( kutya )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy 8 éves szuka kutyusunk. Nemrég találtunk az egyik cicije alatt közvetlenül egy babszem nagyságú golyót, és ha megnyomjuk, a cicijéből narancssárgás váladék jön. Elvittük állatorvoshoz. Elmondta hogy daganat, és ki kell műteni, és ivartalanitani is kell, különben máshol visszajönne a daganat. Egyébként már áttét is van. 1 helyen. Az még borsószem nagyságú, és abból (még) nem jön váladék.

Elmondták az összeget. Kb 50 ezer ft. Nekünk erre nincs pénzünk. Nem szeretném hogy a kutyánk elpusztuljon, de egyszerűen ha nincs pénz, akkor nincs pénz.

Eszembe jutott hogy nekünk van egy lakásbiztositás csomagunk, amiben a háziállatunkra, azaz kutyánkra is van kötve valamilyen biztositás, de nem tudom pontosan hogy milyen.

Szerintetek ha van kötve ilyen kisállat biztositás, ha felhivom a biztositót és elmondanám a problémát, tudnának erre fizetni? Vagy ha ez nem tartozik bele, akkor utólag lehet erre kötni biztositást, és azt fel tudnánk venni. Ha valakinek van ilyesmiben tapasztalata, vagy hasonló történt vele, az kérem segitsen! A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2019. aug. 14. 16:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Utólag: 16 éves vagyok és lány
2019. aug. 14. 16:15
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Utólag semmiképpen nem fog ez sikerülni, az biztosítási csalás lenne. Én azt is erősen kétlem, hogy lenne rá alapból biztosítások, de ezzel kapcsolatban a szerződést kell első körben megnézni, aztán a biztosítási társaságnál érdeklődni.
2019. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Még ha ki is terjed a kutyusra, a biztosító akkor sem előre fogja kifizetni, hanem először meg kell műttetni a kutyust, és utána lehet benyújtani a biztosítóhoz az igényt. De nyilván akkor is csak valamennyit fogtok visszakapni, biztos nem az egészet.
2019. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Meg kell kérdezni a biztosítót, hogy mire vonatkozik pontosan a biztosítás.

Vannak állatvédő alapítványok is, akik szoktak segíteni.

Na, ezért nem kéne mindenkinek kutya. Ennél magasabb orvosi díjak is lehetnek, ga valami baja van. És akkor mi lesz vele? Szenved majd haláláig minden orvosi ellátás nélkül????

2019. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
16 èvesen már lehet menni diákmunkára. Egy havi keresetedből megmentheted a kutyust.
2019. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A biztosítási szerződésből kellene kideríteni, hogy egyáltalán mire vonatkozik, de 99% biztos vagyok abban, hogy ez a háziállat ÁLTAL okozott kárra térítene (megharap valakit, megrongál valamit). Biztos létezik a kutyusnak "egészségbiztosítás", de kétlem, hogy sokan élnének vele.
2019. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elmondanám hogy egyedül élek édesanyámmal, tehát egyedül nevel engem. Elég sok költséget kell egyedül legyűrnie. A kutyusunk a szemünk fénye, és hála a Jóistennek eddigi 8 éve alatt ez a legelső komolyabb problémája. Erre pedig nem voltunk felkészülve. Szerintem nem feltétlen a mi hibánk. Nem fogjuk betegen hagyni, ha kell eladom valami értékem, vagy kérünk kölcsön valakitől, de azon vagyunk hogy meggyógyuljon.

A biztositót megkérdeztük. A mi kisállat biztositásunkba ami meg van kötve, sajnos nem tartozik bele műtét. És édesanyám megkérdezte hogy nem lehet-e akkor utólag kötni, és űgy igényelni, de mondta az úriember hogy nem, mert ahogy már irták, az biztositási csalás lenne ebben az esetben, valamint nyilatkozni kell arról hogy egészséges a kutya, amikor ezt a biztositást megkötik. Megpróbáljuk még a részletfizetést az állatorvosnál, de édesanyám szerint el fogják utasitani. Még annyit hogy nagyon szeretnék diákmunkára menni, de július 30-.án töltöttem be csak a 16-ot, és augusztusban már sehol sem találnék diákmunkát.Mindenhol be vannak telve. Érdeklődtem tavasszal diákmunkák után, de mikor megmondtam hogy még nem tölöttem be a 16-ot rám is rakták a telefont. Hiába mondtam hogy július 30.-án töltöm a 16-ot, ezért ha lehet szeretnék egy augusztusi diákmunkát, de mondták hogy nem is foglalkozhatnak velem semmilyen szinten amig nem töltöm be a 16-ot.

Azért köszönöm szépen azoknak akik próbáltak segiteni, és nem csak leszidni! További szép estét!

2019. aug. 14. 19:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó pontosan! Azt foglalja magába a mi biztositásunk. Sajnos :/
2019. aug. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!