Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiugrott elém egy kutya és az...

Kiugrott elém egy kutya és az autón összetörtek a műanyagok. Ilyen esetben fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
Cascom nincs,csak kötelező.
2013. ápr. 21. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fizet esetleg a kuty tulajdonosát ha megtalálod rajta lehet kártérítést követelni de ha nincs chip a kutyába akkor ez sem fog menni
2013. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs Cascod ilyen esetekre (még annak se biztos hogy fizet, akinek van, ezt meg kell nézni, hogy *mire* kötöd), abban az esetben még akkor is csak kevés esélyed lett volna, ha ott a helyszínen aláíratod a kutyával a felelősség elismerésére vonatkozó formanyomtatványokat. A kötelező arra való, ha te okozol kárt másnak. Itt a kutya okozott kárt neked, tehát az elmélet szerint a kutya kötelezője fizet neked. Viszont a kutya sajnos nem gépjármű, így nem valószínű, hogy van kgfb-je. További életképes megoldás, hogy ott a *helyszínen* megkeresed a kutya gazdáját, amennyiben ez logikailag visszafejthető. De így utólag már akkor se tehetsz semmit, ha a kutya chipeltetett eb.
2013. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem róka volt a ludas, 3 db. A vadásztársaság válasza. Dúvad, meg különben is,én okoztam kárt nekik...

380ezer ft volt a kár....

2013. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!