Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kutyás balesetnél (karambol)...

Kutyás balesetnél (karambol) ki a felelős (részletesen lent)?

Figyelt kérdés
Történet röviden: Kutyát gázoltam, vészfékezésnél a mögöttem levő belém szaladt. Ha a kutyatartónak van olyan lakásbiztosítása, ami elvileg fedezi ezt, akkor a káromat ki fizeti? A kutyatulajdonos vagy a mögöttem közlekedő biztosítója? A kocsi elöl-hátul tört. Elöl kutya miatt, hátul a másik kocsi miatt.

2012. dec. 27. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

Ha állat miatt fékezel, és a mögötted jövö belédfut, akkor azt neked kell fizetni.

Ha az állat gazdájának van olyan biztositása, amiben bennevan a kutya által okozott balesetre szóló kitétel, akkor töle kérheted annak a kárnak a megtéritését, amit a kutya okozott. Ha csak közönséges lakásbiztositása van, az erre nem vonatkozik.

2012. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért is neki kell fizetnie a követési távolság be nem tartása miatt? Ugyanis úgy szabad csak közlekedni, hogy az előttem menő vészfékezése esetén még meg tudjak én is állni.
2012. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg csak félig válaszoltam. A kocsid első töréséért a kutya „üzemben tartója” felel. Ha van ilyen biztosítása, akkor az fedezi. Ha nincs, akkor vagy peren kívül megegyeztek, vagy polgári peres útra terelheted. A hátsó törésedért egyértelműen a mögötted jövő felel. Nem tartotta be a biztonságos követési távolságot.
2012. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki beléd szaladt az már biztos perkál a kocsi hátulja miatt, de hogy a kutya összetörte az elejét.... hát az húzósabb ügy. Nem tennék rá sok sört hogy pénzt fogsz látni a kutya gazdájától.
2012. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

"Ha állat miatt fékezel, és a mögötted jövö belédfut, akkor azt neked kell fizetni. "


Gondolom olyanról nem hallottál, hogy követési távolság?!.

2012. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert a kutya gazdája felel azért, hogy mit csinál a kutya. Utóbbinak nincs jogosítványa arra, hogy önálló tevékenység keretében balesetveszélyt okozzon. Viszont esze sincs hozzá, azt a gazdáéval kell pótolni.
2012. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Utóbbinak nincs jogosítványa arra, hogy önálló tevékenység keretében balesetveszélyt okozzon."


Ezzel mit is akarsz mondani?

2012. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók, köszönöm a válaszokat. Jó támpontokat adtak. Én is úgy gondolom, hogy a mögöttem jövő kötelezője téríti a káromat. A kutya gazdájával pedig vagy megegyezek, vagy nem. Szerintem nincs az a biztosító, aki fizet egy elszökött (nem megkötött/nem elzárt) kutya által okozott kár miatt. Ha valakinek van még véleménye, hozzáfűznivalója, hasonló tapasztalata, szívesen olvasnám.
2012. dec. 28. 08:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a kutyát nem lehet póráz nélkül kiengedni, mert az onnantól kóbor kutya és telepre vihető. Ha mégis kiderült, hogy az általad elütött ebnek van (volt) gazdája, akkor ő szerintem felelősségre vonható ezért! Sima lakásbiztosításban lévő felelősségbiztosítások többsége a kutya által elkövetett huncutságok miatt (egy-két kar/láb megkóstolása, stb...) csak a kerítésen belüli elkövetés esetén fizet, ezért ebben nem nagyon bíznék!
2012. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. dec. 28. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!