Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarításos életbiztosítás....

Megtakarításos életbiztosítás. A szerződés megkötésekor táblázaton szerepeltették a lejáratkor visszautalandó összeget?

Figyelt kérdés

Ez az összeg a jelenlegi elszámoláskor 600.000 Ft-tal kevesebbet mutat.

Gyakorlatilag ez a befizetett összeg felét jelenti.

Módosíthatja a biztosító a szerződésben megállapított összeget, ennyire durva módon?


2010. júl. 15. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

A megtakarításos életbiztosítással az a helyzet, hogy a befizetett pénzeidet különbőző módokon kamatoztatják, amivel hozamot érhetsz el.

Különbőző mód azt jelenti, hogy kiválasztot a tanácsadóval együtt, hogy milyen portfólióban (csomagban) kamatozzon a pénzed (befektetési egységek).

Amikor megkötöttétek a megtakarítást, akkor választhattál csomagokat, át is léphetsz ha a tanácsadó szerint most van jobban hozó lehetőség, mindig figyelni kell, hogy amit akkor kiválasztottál az, hogy áll.

Valószínű a te esetedben, olyan helyen kamatozott a pénzed, ahol nem hozott annyit amit számoltatok a tanácsadás során.

A pénzintézet erről nem tehet.

Én azt javaslom hívd fel a tanácsadót akivel kötötted, vagy a pénzintézetet, hogy mit tegyél ha a tanácsadódat nem tudod elérni. Vagy küldj privit, és utánanézünk együtt mit lehet tenni :-D

2010. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahááá.

Sajnos, nem emlékszem mi volt az, magamat ismerve valami csekély kockázattal járó befektetés lehet.

Most írtam a biztosítónak egy levelet, megvárom, mit válaszolnak, aztán köszönöm, élek az általad adott lehetőséggel, köszi, és írok privit.


még mindig meg vagyok kövülve.

2010. júl. 15. 20:35
 3/8 A kérdező kommentje:
Írtak egy e-mailt, hogy majd levélben válaszolnak. hm. még nem jött.
2010. júl. 28. 08:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv! Nem szeretnék a segítségüket felajánlók körét bővíteni, csak azért írok, mert igen kockázatkerülőnek tűnsz, aki valószínűleg nem szeretne ilyen olyan alapok figyelésével foglalkozni. Én is ilyen vagyok egyébként, pontosan ezért olyan megoldást választottam, ahol a garantált lejárati összeg LE VAN ÍRVA a kötvénybe!!! És ezt úgy tudja megtenni a társaság, hogy nem kockáztatja tőzsdén a nála tőkét elhelyező kötvényesek pénzét, nem kell a portfóliókkal bajlódni!

Lehet, hogy hasonló megoldással tud szolgálni az előző hozzászóló is, amennyiben nem, vagy csak mert esetleg tudni szeretnél erről is, úgy várom az emailodat, szívesen tájékoztatlak a részletekről :)

2010. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Végül küldték a választ, levélben.

Itt egy 3. összeg szerepelt. Nem is tudom, mit gondoljak. Talán arra gyúrnak, hogy mire lejár, úgyis elpatkolok? :S

Mindenesetre eltettem a levelüket. Hm. bizodalom nem sok maradt...

2010. aug. 28. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Te tudod, én ennyiben azért nem hagynám a dolgot. Gondolj bele, hogy - gondolom - egy olyan biztosítást fogsz tovább fizetni, aminek nem ismered a sarokszámait! Így pedig azt sem tudod eldönteni, hogy ez megéri e Neked vagy sem...

A szerződés átnézéséhez pedig érdemes segítséget kérni. Én a Te helyedben elmennék az adott biztosítóhoz is részletekért, illetve megvizsgáltatnám egy független alkusszal is. Ez utóbbiban a segítségedre lehetek, ha kéred!

2010. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
OK. Gondoltam már, hogy visszaváltom. De nagyon jól ki van találva, meddig nem lehet, csak ráfizetéssel.
2010. aug. 30. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A "visszaváltás"-nak is lehet több módja, mondom, azért érdemes megnézni konkrétan azt a szerződést, abban minden benne van. Hány éve kötötted?
2010. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!