Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha az ember köt egy életbiztos...

Ha az ember köt egy életbiztosítást de nem szól erről a kedvezményezettnek, akkor a kedvezményezett honnan fog erről tudomást szerezni az illető halála után?

Figyelt kérdés
Tehát kötök egy biztosítást aminek XY a kedvezményezettje, de neki nem szólok erről. Elhalálozásom esetén ő honnan fogja megtudni, hogy neki járna pénz az életbiztosításom után?

2017. nov. 12. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván meg kell adni a kedvezményezetthez elérhetőséget...
2017. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan és ha x időn belül nem jelenti a halálodat, bukta is a pénzt.
2017. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehonnan, a biztosító nem fogja értesíteni.
2017. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy manapság is úgy van-e, de amikor én kötöttem a biztosítást, akkor a kedvezményezettnek is alá kellett írnia. Tehát mindenképp tudott róla.

Nyilván ha ez már nem így van, akkor köthetsz úgy, hogy ne tudjon róla. De a biztosító mindenképp felkeresi.

2017. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell aláírnia, nem keresi fel, sőt a kedvezményezett kötelessége értesítenie a biztosítót a biztosított haláláról. Egyéb esetben a biztosító honnan tudná?

Ráadásul jellemzően 1 hét áll rendelkezésre a biztosítási esemény bejelentésére.

2017. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Az nem igaz hogy egy hét van rá,de az igaz hogy a kedvezményezettet jó lenne értesíteni,hogy ő a kedvezményezett.
2017. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A miénkben bizony 1 hét szerepel.
2017. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 a.erika ***** válasza:
Nem fogja megtudni. Szóljon neki, hogy tudjon róla. Mondja meg neki a biztosító nevét illetve a kötvényszámot. Nyilván a kedvezményezettnek szeretne segíteni az Ön halála esetén. Ha nem szól neki, akkor egy fillér nélkül fogja otthagyni. Gondolom van valami a háttérben, ami miatt nem akarja, hogy tudjon róla, de valamit találjon ki :-) vagy avasson be valakit, akiben megbízik, és majd ez a 3. személy szól neki, amikor itt az idő. :-(
2017. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bizony, legen valami fuzet amibe az ilyesmiket vezeti az ember, hogy ha vele tortenik valami akkor hol milyen szamlak, biztositasok stb vannak, mert a hagyatekit intezo kozjegyzo max a bankszamlanak nez utana, de o is csak abbol tud dolgozni ami a rendelkezesere all (hagyateki leltar).


Sot, tovabbmegyek, ne csak az elsodleges kedvezmenyezett tudjon rola (pl feleseged), mert mi van ha vele egyutt tortenik veletek valami (baleset pl)? Ilyenkor a kedvezmenyezett kozvetlen orokosei (gyerekek, ha nincsenek akkor szulok) lesznek a kedvezmenyezettek, szoval nekik se art szolni.

2017. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat! Nemrég halt meg egy közvetlen hozzátartozóm és örököltem utána egy lakást amin még van valamennyi lakáshitel.


A hagyatéki eljárás után, amikor a hitelező bankot megkerestem, akkor derült ki, hogy a lakáshitel 15 évvel ezelőtt úgy lett megkötve, hogy az illető halála esetén a biztosító kifizeti a hátralévő hitel teljes összegét.


Tehát a bank most megkereste a biztosítót és engem is értesítettek, hogy jelentkezzem a biztosítónál. Csakhogy a haláleset lassan egy éve történt, és eddig egyáltalán nem tudtam erről a biztosításról.


Most minden papír be lett adva, egyelőre várom a fejleményeket.

2017. nov. 18. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!