Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítás: ha 2 kedvezmén...

Életbiztosítás: ha 2 kedvezményezett volt, az egyik perelheti-e a másikat érdemtelenség miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés

A két kedvezményezett valaha egy pár volt, a nővérem és az exe. Jó kapcsolatban voltak a szülőkkel. Az egyik szülőnek van életbiztosítása.

Már rég nincsenek együtt, kb 2 éve.

A kapcsolat így megszakadt a szülőkkel is. Mármint a nővérem nem találkozik már a srác szüleivel.

A kérdés az, hogy ha az öreg meghalna, és mondjuk az életbiztosítás úgy maradt, nem módosított a kedvezményezetteken, akkor a volt pasija tud-e valamit tenni, hogy a nővéremnek ne járjon pénz?

Én el tudom képzelni, hogy eszükbe sem jutott a dolog, mert a biztosítást már vagy 10 éve kötötték, az öreg is meg a fia is elég szétszórt emberek, lehet nem is emlékeznek már a dologra. Meg pénzügyekben sincsenek igazán a topon, vidéki, dolgos parasztember az öreg, a srác meg egy gyárban dolgozik, de a pénzügyeket a nővérem kezelte a kapcsolatuk alatt, a srácot nem is érdekelte, meg nem is nagyon tudott bánni a pénzzel.

Szóval elég sokáig együtt voltak, mindenki azt hitte, örökre együtt maradnak, aztán hirtelen bejött a képbe egy harmadik. Na mindegy, nem ez a lényeg.

Lehet-e ilyenkor pert indítani valami olyasmi indokkal, hogy már nem voltak együtt, a nővérem nem látogatta a volt "apósát", így nem jogosult a pénzre?

Úgy tudom, ez nem lenne része az örökségnek, de ennél jobban nem értek a biztosításokhoz.



2019. okt. 29. 18:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem azért! Csak a 10. válasz után is az elsőhöz értünk vissza...
2019. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!