Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Behajthatják-e rajtam a...

Behajthatják-e rajtam a férjem TB-tartozását? Kb. fél éve tartós munka hiányában szünetelteti a vállalkozását és a TB-t sem fizeti. Ha esetleg kórházba kerül, nekem kell majd kifizetnem az ellátását, esetleg visszamenőleg a TB-tartozását?

Figyelt kérdés

#TB-tartozás #behajtása
2020. jan. 7. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Neked nem kell fizetni semmit. Neki kell és rajta hajtják be.
2020. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De neki nincs a nevén semmi, nálam lakik, nem tudnak tőle semmit végrehajtani. Akkor mi van, ha baleset éri?
2020. jan. 7. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Kiszámlázzák és majd vonják a fizetéséből, ha lesz. Ha viszont közös bankszámlátok van, arról inkasszózhatják.
2020. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hála istennek nem közös, és nincs is hozzám bejelentve, minden az én nevemen van. Egy éve vagyunk csak házasok, de nagyon aggódok, hogy rajtam végrehajthatják-e az ellátási díjat, ha kórházba kerül, egyáltalán ellátják-e? Vagy utólag kiszámlázzák és mint hozzátartozó, rajtam behajtják? Nekem mint feleségnek, megmondják-e a NAV-nál, mennyi a TB-tartozása?
2020. jan. 7. 11:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsük el azt, ha van a házasság után szerzett vagyon, akkor azt vihetik.

Például, ha a házasság után került a nevedre a lakás, akkor az közös tulajdon, hiába nincs a nevén. (Házassági szerződés vagy öröklés árnyalhatja ezt a képet.)

2020. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jelentős vagyontárgy nem került a képbe a házasság alatt, amit vettem a házhoz, azt is az én pénzemből. Megtudhatom valahogy, hogy mennyi a tartozása, megmondják nekem a NAV-nál?
2020. jan. 7. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Neked nem hiszem, hogy megmondják, csak neki. Lehet, ügyfélkapun is meg lehet nézni, de ahhoz nem értek.

Havi kb 7500 a tartozás, januártól emelték valamennyivel.

2020. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jan. 7. 12:04
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Otos vagyok.

Hazassag alatt nincs olyan, hogy “az en penzembol”, en fizetesembol vettuk, az bizony kozos vagyon.


Amugy nem akarod esetleg a ferjeddel megbeszelni, hogy nem akarna-e fizetni esetleg?

2020. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, miért gondolod, hogy releváns, hogy nincs hozzád bejelentve. Most írod, hogy veled lakik. Csak a lakcímnyilvántartót veritek át.


Kevesen tudják, de a házastársi vagyonközösség kezdete nem feltétlenül a házasság kezdete. Amennyiben a házasság előtt élettársi kapcsolat állt fent, akkor a házastársi vagyonközösség kezdete az élettársi kapcsolat kezdete lesz.


A közös vagyonba tartozik szinte minden, amit a vagyonközösség fennállása alatt szereztetek, ez alól néhány kivétel van, pl. ajándékozás és öröklés. Tehát ha azt gondolod, hogy nem közös a bankszámla, attól még közös a rajta lévő pénzösszeg.


"Mint hozzátartozó", nem hajthatnak be senkin semmit, de a közös vagyonból behajthatják a férjed tartozását is.


Az ellátás díját bizonyos esetekben követelhetik egy friss törvénymódosítás miatt, ha 90 napnál régebbi a tartozása és nem sürgős beavatkozásról van szó.

2020. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!