Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy biztosítsam magam külföld...

Hogy biztosítsam magam külföldön (EU)?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy van magyar vállalkozásom, itthon fizetem a Tbt, de időnként akár 3 hetet is kint élek egy huzamban. Hogyan, mit kellene fizetnem, hogy pl egy influenza miatt ne kelljen hazautaznom, de maganorvosra se legyen szükségem? Kék EU kártyám van, de az, ha jól értem csak az orvosilag indokolt dolgokra jó.
2020. febr. 26. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A kék EU-s kártyával simán elmehetsz orvoshoz egy lázas betegséggel, egy hányással, stb. a területileg illetékes közkórházba. Csak komolyabb, pl. előre tervezett műtétre, stb nem jó. TB-t amúgy egyszerre 2 helyen nem fizethetsz, max utasbiztosítást köthetnél.
2020. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most voltam egy orvosnál hiába mutattam neki a két kártyát simán kifizette velem a körülbelül 10000 Ftot. mivel elvileg egy influenza várhat a hazautazásig.
2020. febr. 26. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A kék kártyával arra vagy jogosult, amire az adott ország állampolgára. Ha ott van vizitdíj, vagy csak részben állja a TB és az állampolgárok fizetik a maradékot (sok ilyen van), akkor neked is ez jár, tehát fizetni kell.
2020. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!